TÜRK Resmi’nin usta ismi Devrim Erbil ve Erbil ailesinin sanatçı üyeleri Çiğdem Erbil, Renk Erbil ve Evrim Erbil’in eserlerinin yer aldığı ‘Buluşma’ sergisi 24 Mart’ta bitecekken yoğun istek üzerine 14 Nisan’a kadar uzatıldı. Sergiyi ziyaret etmek isteyenler Antalya Kültür Sanat’ta ziyaret edebilir.

G I E6Jg V Xc A A Lpt L

59 FARKLI ESER

Antalya Kültür Sanat, ‘Buluşma’ isimli sergiyle Çağdaş Türk Resmi’nin usta ismi Devrim Erbil ve Erbil Ailesi’nin sanatçı üyeleri Çiğdem Erbil, Renk Erbil ve Evrim Erbil’in sanatsal duyarlılıkla beslenen Antalya buluşmasına ev sahipliği yapıyor. ‘Buluşma’ sergisi, farklı kuşaklardan Erbil Ailesi üyelerinin zengin sanat üretimlerinden derlenen ve yağlı boya, serigrafi, giclée baskı, tapestry ve Nft’ye kadar farklı ifade biçimlerini bir araya getiren önemli bir seçkiyi Antalyalı sanatseverlere sunuyor. 59 eserin yer aldığı ve Renk Erbil’in küratörlüğünü üstlendiği seçkide; Çiğdem Erbil’in teknik becerisini estetik kaygılarıyla son derece başarılı şekilde uyuma ulaştırdığı soyut çalışmaları, Erbilkare Kurucusu Evrim Erbil’in en yeni giclée baskıları, Devrim Erbil’in 2024 tarihli daha önce görülmemiş tuvallerinin yanı sıra ipek halıları ve Devrim Erbil Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı koleksiyon eserleri, RenkoLondon kurucusu Renk Erbil’in ‘Buluşma’ sergisi için özel olarak hazırladığı ve ilk kez Antalya Kültür Sanat’ta izleyici karşısına çıkıyor. ‘Toxic Love’ ve ‘Whispers of my Soul’ serileri de bulunuyor.

G I E6Jg V Xc A A Lpt L

PAZARTESİ HARİÇ HER GÜN

10 Şubat itibariyle sanatseverler ile buluşan sergi tuval resminden, baskı tekniklerine, halı- resimlerden, dijital sanata uzanan geniş yelpazedeki ifade biçimlerini bir araya getiriyor. 14 Nisan 2024’e kadar ziyaretçilerini ağırlayacak sergi, pazartesi günleri hariç her gün ziyaret edilebilir. Sergi; Salı-Çarşamba-Cuma-Cumartesi günleri saat 11.00-19.00, Perşembe günü̈ saat 11.00-21.00 ve Pazar günü̈ saat 13.00-19.00 saatleri arası ziyarete açık olacak.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER