Gazeteci İhsan Coşkun, sosyal medyada yaptığı paylaşımda  Antalyaspor'un eski oyuncusu Hajı Wright'ın son maçında ıslıklandığını ve Antalyaspor ile rekorlar kıran, tarihe geçen, bugün Borussia Dortmund'un teknik direktörü olan Nuri Şahin için de istifa çağrılarının yapıldığını hatırlatarak, tribünlerin de özeleştiri yapması gerektiğini belirtti. Gazeteci Coşkun, "Bu şehirde Hajı Wright son maçında ıslıklanmıştı. Antalyaspor ile rekorlar kıran ve tarihe geçen bugün de Dordmund gibi bir devin teknik direktörü olan Nuri Şahin için de istifa diye bağırılmıştı Yani tribünlerin de biraz özeleştiri yapması gerekiyor. Her şey bu kadar basit değil” dedi.

BAŞARI HERKESİN SORUMLULUĞU

Bu görüşlere yanıt veren İş insanı Alper Alveroğlu, şehrin potansiyeline rağmen sporda başarı elde edememesinin herkesin sorumluluğunda olduğunu vurgulayarak, "Bakın kardeşim, bu şehir dünyanın en güzel şehri; denizi, doğası, tarihi ve daha onlarca şey sayabiliriz ama böylesi potansiyelli bir şehrin sporda vasatın üzerine çıkamamasında hepimizin sorumluluğu olduğunu da kabul etmeliyiz! Çok inandığım bir durum var, evet hepimiz "Antalyalı" değiliz ama hepimiz "Antalyacı" olmak zorundayız... Antalya siyasetinde kronikleşmiş ve siyasetin doğurduğu bu iğrenç, hizipçi, ötekileştiren virüs, ne yazık ki spora da bulaşmış!” dedi.

ANTALYASPOR’A DESTEK

Alveroğlu, Antalyaspor'a daha fazla destek verilmesi gerektiğini belirterek, "Türkiye'nin Avrupa'ya açılan penceresi olan şehrimizin artık sportif başarılarla taçlanması için, iyi bir Fenerbahçeli, ama çok daha iyi bir ‘Antalyacı’ olarak ben ve benim gibi daha binlerce insan üzerimize düşeni yapmak istiyoruz...Bu şehre ve bu takıma hizmet etmek, değer katmak için tümsekler oluşturup, duvarlar örmeye ne gerek var?” ifadelerine yer verdi.

HAK ETTİĞİMİZ YERE GELELİM

Alveroğlu, yeni sezonda Antalyaspor için beklentilerini dile getirerek, "Hepimiz Antalyaspor başkanı, yöneticisi, hocası olamayız elbet, tribünde ses tellerimiz kısılana kadar bağırmak da bir hizmettir, şehri bayraklarla donatıp kulübe destek olmak da bir hizmettir... Ya da benim gibi plaket ve çiçek hediye etmek yerine kulübümüzün formasını hediye etmek de. Bu dönem görevini layıkıyla yapmaya çalışan çok değerli bir başkan ve yönetimi var, elbette hatalar, yanlışlar olur, hepimiz insanız... Ama tüm iyi niyetleriyle mücadele ettiklerini unutmadan, kendilerine destek olmak boynumuzun borcu... Kalp kalbe, el ele, omuz omuza verelim ve bu harika şehri turizm markası olmasının yanında, spor endüstrisinde de bir marka haline getirelim ve bunu yaparken yükü birlerinin omuzuna atıp kaçmayalım, hep beraber, ön yargısız, ama'sız yapalım... Benim yeni sezonla beraber Antalyaspor'umuz adına en büyük beklentim bu, umarım gerçekleşir... Diğer türlü Wright ve Nuri Hoca örneğinde olduğu gibi elimizdeki hazinelerin pırıltısını yitirdikten sonra uzaktan izlemeye devam ederiz... Bu şehrin takımına emek veren, mücadele eden herkese bir kez daha teşekkürlerimle; camiayı büyütelim, Antalyaspor'umuzu hak ettiği yerlere getirelim...” çağrısında bulundu. 

Muhabir: AYSU DURSUN/HABER