Kaza, saat 12.30 sıralarında Kepez ilçesi Dumlupınar Bulvarı üzerinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre; Recep Gün (30), idaresinde bulunan 07 MBY 166 plakalı motosiklet sürücünün kontrolünden çıkarak yerde sürüklendi. Bu sırada motosikletten savrulan sürücü arkasından gelen Zeki Kaymaz kontrolündeki 07 AJT 757 plakalı kamyonetin altında kaldı. Kazayı görenler 112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden polis ve itfaiye ekiplerine bilgi verdi. Olay yerine kısa sürede gelen itfaiye ekipleri, kamyonetin altında yüzüstü yatan yaralıya ilk müdahalesini yaptı. Kamyonetin yüksek olması dolayısı ile adeta hayatta kalan genç, kamyonetin ittirilmesiyle çıkarıldı. Yaralı genç, sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. 

A W182821 03
Diğer taraftan kazada kamyonet sürücüsünün hızlı manevrasının hayat kurtardığı görüldü. Motosiklet sürücünün önüne düşer düşmez frene basan sürücü Zeki Kaymaz, adeta gencin hayatını kurtardı. 

A W182821 04
Kazayı anlatan Zeki Kaymaz, “Önce bir ticari araba geçiyordu, motosiklet sanırım ona vurdu. Daha sonra motosiklet takla attı, benim önüme düştü. Ben kurtarmak için elimden geleni yaptım. 50 yıllık sürücüyüm” dedi. 

A W182821 08
Eşi Ummu Kaymaz ise, “Biz seyir halinde geliyorduk, daha sonra motosiklet bir anda kaydı. Ben de eşime hemen durmasını söyledim. Ben der demez arabanın altına girdi. Biz çarpmadık, fren sıktık. Çocuğa bir şey oldu diye çok korktum. Benim eşim 50 yıldır kamyon şoförüdür” sözlerine yer verdi. 
                                    

Kaynak: İHA