Tabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrasında maskeyle sahaya girip Fenerbahçeli futbolcu Bright-Osayi Samuel ile arbede yaşayan Hasan Çetinkaya ve korner direğiyle sarı laciverti oyunculara doğru koşan Engin Taşkın gözaltına alınıp adliyeye sevk edildikten sonra tutuklandı.

SAHAYA İLK O ATLADI

Hakim kararıyla tutuklandığı açıklanan Hasan Çetinkaya, Trabzosnpor-Fenerbahçe maçının bitmesinin hemen ardından kafasına geçirdiği maskeyle sahaya atlayan ilk isim oldu ve Fenerbahçeli futbolcularla arbede yaşayarak olayların fitilini ateşledi. 

ASIL MAĞDUR BENİM VE PİŞMANIM

Sahaya ilk giren maskeli taraftar Hasan Çetinkaya yaptığı açıklamada “Almanya'da yaşıyorum. Maç için Trabzon'a geldim. Karşı takımın futbolcularının tahrik edici hareketleri sonrası sahanın içine girdim. Futbolculara doğru koştum. Amacım onlara “Soyunma odasına gidin” demekti. Sonra onların bana doğru koştuğunu görünce kendimi savunmak için gardımı aldım. Ben kimseye vurmadım. Karşı taraftan darbe alarak yere düştüm. Yerdeyken de tekmelendim. Sahaya girdiğim için pişmanım. Sonrasında asıl mağdur ben oldum" ifadelerini kullandı.

İKİ TARAFTAR SERBEST 

Trabzonspor – Fenerbahçe maçının ardından adli süreç devam ederken gözaltına alınan 12 taraftardan, ifadeleri alınan 4 taraftar bugün tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Mahkeme, tutuklanması istemiyle sevk edilen taraftarlardan 2’si hakkında tutuklama kararı verirken 2’sini ise adli kontrolle serbest bıraktı. 

FUTBOLCULARA SORUŞTURMA YOK

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç dün yaptığı açıklamada futbolcularla ilgili adli bir sürecin olmadığını belirtti. Bakan Tunç, "Bir yanlış anlaşılma söz konusu. Bizim futbolculara yönelik soruşturma açıldığına ilişkin bir beyanımız söz konusu değil. Sosyal medyada algı yapılmış" ifadelerini kullandı.

Muhabir: STAJYER/ARİF CAN YILDIZ