ANTALYA Kültür Sanat’ta (AKS) yetişkinler için atölyeler düzenlemeye devam ediyor. Yetişkinlerinde oyun oynaması gerektiğine vurgu yapan ‘yetişkinler için oyun atölyesi’ eğitmen Onur Ergen ve Gözde Topraklar tarafından 23 Mayıs Perşembe günü saat 19.00-20.30 saatleri arasında düzenlenecek. Eğitimin ücreti 250 TL olarak belirlendi. Katılmak isteyenler aksdukkan.com sitesini ziyaret edebilir.

Aks Etkinlik Web Web Kopya 36
OYUN OYNAMAK YETİŞKİNLER İÇİN İHTİYAÇ
AKS tarafından paylaşılan yazıda; “Birçok yerde oyunun çocuğun gelişim sürecine sağladığı katkıları ya okudunuz ya da dinlediniz. Peki, oyun oynamanın yetişkinlere ne gibi faydaları olabileceğini hiç düşündünüz mü? Stres içinde, kaygılı ve monoton bir şekilde geçen yaşamımızda, mutsuzluk kaynaklarımızı ve sorumluluklarımızı unutup, kendimize bir alan açmanın ve bir iyilik yapmanın zamanı sizce de gelmedi mi? Oyun oynamak; yetişkinler için önemli bir gevşeme, duygusal düzenleme ve sosyalleşme aracıdır” denildi. Yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayacağınız, eğlenebileceğiniz, öğrenebileceğiniz, bedeninizi özgürce kullanabileceğiniz, yeni insanlarla tanışabileceğiniz oyunun bu büyülü dünyası sizi çocukluğunuza götürecek.
AKS NEDİR?
Antalya Kültür Sanat (AKS), 2015 yılında kapılarını açtı. ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı’nın Antalya için yeni bir cazibe merkezi oluşturmak, hem Antalyalıları hem de kente gelen yerli ve yabancı konukları sanatın ve kültürün farklı renkleriyle buluşturmak amacıyla kurduğu bir platform olan Antalya Kültür Sanat, ulusal ve uluslararası sergilere ev sahipliği yapıyor, yetişkin ve çocuklar için sanat eğitimleri veriyor; felsefeden edebiyata, sinemaya, gündeme ilişkin konferans ve panellere uzanan geniş bir yelpazede kültür ve sanat etkinlikleri düzenliyor.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER