ANTALYA'DA kendilerini 'Yaz Kış Denize Girenler'  olarak tanımlayan, aralarında doktor ve avukatların da olduğu bir grup vatandaş, yeni yıla denizde girme geleneğini bozmadı. 2024’ü Konyaaltı Sahili’nde karşılayan yaklaşık 20 kişi, sahilde ateş yakıp bir süre sohbet etti. Yanlarında getirdikleri Türk bayraklarını ve Atatürk posterlerini de açan grup, yeni yıla saniyeleri 10’dan geriye sayıp denize koştu. Bir süre denizde yüzen grup üyeleri daha sonra yanan ateşte ısındı. 

antalyada-gelenek-bozulmadi-yeni-yili-denizde-karsiladilar_8215_dhaphoto5

Denize girenlerden Abdullah Kürk, “Deniz havadan sıcak. Yaz kış denize girdiğimiz için soğuğu hissetmiyoruz. Çok mutluyuz” diye konuştu. Bir başka grup üyesi Nail Avcı da her yıl yeni yılı denizde karşıladıklarını ve çok mutlu olduklarını söyledi.

antalyada-gelenek-bozulmadi-yeni-yili-denizde-karsiladilar_8215_dhaphoto4

Konyaaltı Sahili’nde bir araya gelen vatandaşlar da yeni yılı sahilde karşıladı. Çocuklarıyla birlikte sahile gelen bazı vatandaşlar, yeni yılda sağlık ve mutluluk dileyerek dilek feneri uçurdu.

antalyada-gelenek-bozulmadi-yeni-yili-denizde-karsiladilar_8215_dhaphoto1

Diğer yandan kent genelinde 8 bin 500 personelden oluşan emniyet ve jandarma ekipleri farklı noktalarda uygulama yaptı. Antalya Valisi Hulusi Şahin de yeni yılın ilk dakikalarına kadar kentteki uygulama noktaları, görevi başındaki kamu çalışanlarını ziyaret ederek yeni yıllarını tebrik etti.

antalyada-gelenek-bozulmadi-yeni-yili-denizde-karsiladilar_8215_dhaphoto3

antalyada-gelenek-bozulmadi-yeni-yili-denizde-karsiladilar_8215_dhaphoto7

Kaynak: DHA