ANTALYA Konyaaltı Sualtı Sporları Spor Kulübü (ANTSAK), Antalya Büyükşehir Belediyesi desteğiyle 30 Ağustos Zafer Bayramına özel ‘deniz temiz’ etkinliği düzenledi. Etkinliğe 24 lisanslı profesyonel dalgıç katılım sağladı. Etkinliğe dair açıklama yapan ANTSAK Yönetim Kurulu Başkanı Alim Tuğ, 25 yıldır her sene ve senede 4 defa bu çapta bir etkinliği gerçekleştirdiklerini belirtti.

WhatsApp Image 2023-08-31 at 14.22.06 (1)

TEŞEKKÜR EDİLDİ

Etkinliğe 24 lisanslı dalgıç ile birlikte toplam 40 kişilik bir grubun eşlik ettiğini söyleyen ANTSAK Yönetim Kurulu Başkanı Alim Tuğ, “30 Ağustos Zafer Bayramımızda başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm mücadele kahramanlarımızı rahmet şükran ve saygı ile anıyoruz, Çabalarımıza destek veren Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Merkezi, dalış merkezi ve tüm katılımcılara böyle güzel bir gün de etkinliğimizde oldukları için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

WhatsApp Image 2023-08-31 at 14.22.07 (1)

'DENİZLERDE ATIKLAR AZALIYOR'

ANTSAK olarak her dalış faaliyeti sonrasında deniz altındaki atıkları toplayan geniş bir dalgıç üye profilleri olduğunu söyleyen Tuğ, “Bu sayede bu güzel plajımızda dip temizliği çalışması senenin yaklaşık 11 ayında devam ediyor.  Bizleri bu güzel günde mutlu eden bir diğer gelişme de yapılan sualtı temizleme çalışmalarının basın yoluyla değerli halkımıza ulaşması sonrasında değerli halkımızda da denizlerimiz ve çevre bilincinin oluştuğunu görüyoruz. Bunu önceki yıllara göre denizlerimizden çıkan atık miktarı ve çeşitliliğindeki azalmalara bakarak söyleyebiliyorum” dedi. Etkinlik son olarak açılan dev Türk bayrağı ve Atatürk posterinin önünde saygı duruşu ve istiklal marşı okuyan katılımcılar etkinliği sonlandırıldı. ÖZEL HABER/ÇİĞDEM KORKAN