ANTALYA Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre; İktidar yöneticilerinin gerçek hayatın zorluklarından uzak olduklarını ifade eden Tezcan, makam sahiplerini sokağa davet etti. Ortalama kiraların bile emekli maaşını iki katına çıkardığını dile getiren Tezcan, 15 bin lira gibi yüksek kira ödemeleri karşısında emeklilerin nasıl geçinebileceğini sorguladı.

ZAM BEKLERKEN KATLAYACAK
Maaşlarına zam beklerken her geçen gün daha da eridiğini söyleyen TÜED Antalya Şube Başkanı İbrahim Tezcan, gelecek olası zammında bir anlam ifade etmediğini aylık fazda zam yapılması gerektiğini ifade ederek, “6 ayda bir ve diğer tüm haklarımıza da bir zarar gelmeden ek bir kazanç sağladık” dedi.

3–5 KİLO KIYMA PARASINA!
Büyükşehirlerde ev bulmanın giderek zorlaştığını söyleyen Tezcan, “Dar gelirli eskiden çat pat gecekondu olsun, ustaların kafalarına göre yaptıkları 5 katlı üstünde insan yaşayan yapılar mı. Nitekim bunlar könüşüyor ama kime? diye sormak lazım çünkü dar gelirli için yapılan yapılarda açık açık fahiş fiyatlarla kiralık ilanlarına çıkabiliyor” ifadeleriyle sert tepki gösterdi.

Kaynak: Antalya Ekspres Gazetesi