Akdeniz Üniversitesi 2023-2024 mezuniyet töreni, Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Törene Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker, Prof. Dr. Şükrü Özen, Genel Sekreter Dr. Ali Evren İmre, Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Orhan Özdemir, İl Gençlik ve Spor Müdürü Yavuz Gürhan, Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Evren Ekingen, AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin, fakülte dekanları, meslek yüksekokulu müdürleri, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Whatsapp Image 2024 07 03 At 15.00.44 (1)
MEZUNİYET HEYECANI MİLLİ HEYECANLA BİRLEŞTİ
Mezuniyet töreninde, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası son 16 turunda Avusturya ile karşılaşan A Milli Futbol Takımı'nın maçı dev ekranlara yansıtıldı. İletişim Fakültesi'nin sahneye çıktığı anda, öğrenci ve velilerin isteği üzerine ekrana yansıtılan milli maçta, 57. saniyede atılan gol büyük coşku yarattı. Maç, 2-1 Türkiye’nin üstünlüğüyle sona erdi ve Türkiye, çeyrek finalde Hollanda’nın rakibi oldu. Maç sırasında atılan gollerle öğrenciler, hem mezuniyet sevincini hem de milli maç heyecanını birlikte yaşadı. Öğrenciler ve katılımcılar, bir yandan mezuniyet töreninin coşkusunu yaşarken bir yandan da milli takımın zaferini kutladı. 

Whatsapp Image 2024 07 03 At 15.00.44REKTÖR ÖZKAN’DAN MEZUNİYET KONUŞMASI
Rektör Özlenen Özkan, Akdeniz Üniversitesi mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, “Bu ülke bizim, hepimizin. Nereye gidersek gidelim, ne yaparsak yapalım, kalbimiz ve emeğimiz hep burada, Türkiye’de olmalı. Evet, yurt dışına gidin, eğitim alın, yeni deneyimler kazanın. Ufkunuzu genişletin ve dünyayı keşfedin. Nerede olursanız olun ülkenize sahip çıkın. Eminim ki, burada bulunan gençler arasından dünyanın sesine kulak vereceği liderler çıkacak. Çünkü dünya, evrensel değerlere saygılı, vicdan sahibi liderlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyor. Özellikle tüm dünyada savaş çanları çalarken, hepimizin ülkemiz için daha çok çalışmamız daha çok üretmemiz gerekiyor. Bu bizim vatanımıza, milletimize olan borcumuzdur. Bu toprakların ekmeğini yedik, suyunu içtik. Bu ülkenin imkanlarıyla büyüdük, okuduk, kendimizi geliştirdik. Şimdi sıra bizde, bu ülkeye olan borcumuzu ödemek için elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız. Lütfen tüm hayatınız boyunca isminizi, ailenizi, Akdeniz Üniversitesini, ülkemizi ve tüm insanlığı yaptığınız büyük işlerle onurlandırın. Sizlere muhteşem bir gelecek diliyorum. Yolunuzun açık, başarılarınız daim olsun” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından fakültelerde dereceye giren öğrencilere belgeleri ve plaketleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Tören sonunda öğrenciler kep atarak yeni hayatlarına adım attı. 

Whatsapp Image 2024 07 03 At 13.06.27 (2)

Muhabir: AYSU DURSUN/HABER