SÜMER Ezgü Sanat Akademisi, Butik Müzik Dinletileri adlı müzik şöleni düzenliyor. Antalya Kültür Sanat’ta (AKS) düzenlenecek olan dinleti 12 Ekim Perşembe günü saat 20.00’de sanatseverleri bekliyor. Kabak Kemanede Yusuf Emre Yalçın, Piyanoda Doç. Dr. Zekeriya Kaptan yer alacak. Kulakların pasını silecek olan dinleti ücretsiz olarak tüm halka açık olarak yapılıyor.

müzik-1

BİRÇOK ÇOCUĞA SANAT SEVDİRİLİYOR

Sanatı sevdirmek, anlamını kavratmak, yetenekleri ölçüsünde kendini ifade edebilmenin öz mutluluğunu yaşatmak ve ileri yeteneklerde bilgi ve özgür ruhları bütünleştirip sanatçı yetiştirmek amacıyla kurulan Sümer Ezgü Sanat Akademisi, sanatın birleştirici gücüyle savaşsız bir dünyayı hayal ediyor. Bu nedenle her yıl birçok konser veren akademide onlarca çocuğa başta müzik olmak üzere bale, drama gibi sanat sevgisi aşılanıyor.

yusuf

LİSELİ GENÇTEN MÜZİK DİNLETİSİ

Yapılacak olan müzik dinletisinde Kabak Kemane müzik aletini çalan Korkutelili Yusuf Emre Yalçın küçük yaşta müziğe gönül verdi. Şu an liseye giden Yusuf Emre 12 Ekim’de birçok kişinin yüreğine müziğiyle dokunmaya hazırlanıyor. Bu yaşında birçok başarıya imza atan Yalçın, çocukların müzik ile ilgilenmesini öneriyor. HABER/ÇİĞDEM KORKAN