ANTALYA Kültür Sanat (AKS), yetişkinler için atölyeler düzenlemeye devam ediyor. Yetişkinlerin doğadan gelen materyallerle pano üreteceği 'Lodos dalları ile ikili duvar panosu yapım atölyesi’ eğitmen Deniz Nuray Türkmen eşliğinde düzenlenecek. 2 Haziran Pazar günü 14.00-17.00 saatleri arasında düzenlenecek 'Lodos dalları ile ikili duvar panosu yapım atölyesi'nde katılımcılar, doğadan özenle seçilerek tek tek toplanmış 1 santim ile 20 santim arasındaki lodos dalları ile 27cm x 27cm ölçülerinde MDF zemin üzerine 2 adet duvar panosu hazırlayacak. 

Atölye ücreti 750,00 TL olarak belirlenirken etkinliğe katılmak isteyenler biletlere aksdukkan.com sitesinden ulaşabilir. 

ATÖLYENİN FAYDALARI

Yaratıcılığı artırmaya ve el becerilerini geliştirmeye yönelik bu tür atölyeler katılımcıların da hayal gücünü harekete geçirebilir. El işleri yapmak ve bir proje üzerinde odaklanmak, zihni rahatlatır ve stresi azaltır. Bir atölyeye katılmak, benzer ilgi alanlarına sahip insanlarla tanışmayı ve etkileşimde bulunmayı sağlar. Bu durum sosyal bağları güçlendirirken yeni arkadaşlıkların da kurulmasına yardımcı olabilir. El becerilerinin kullanıldığı atölyelerde malzemelerle çalışmak aynı zamanda el-göz koordinasyonunu artırabilir ve ince motor becerilerini güçlendirebilir. Bu tür bir atölye, hem zihinsel hem de duygusal olarak rahatlamaya ve kendini ifade etmeye yönelik bir ortam sağlayarak katılımcıların keyif almasını sağlayabilir.

ANTALYA KÜLTÜR SANAT HAKKINDA

Antalya Kültür Sanat, Antalya'nın kültürel ve sanatsal etkinliklerini tanıtmak, desteklemek ve geliştirmek amacıyla 2015 yılında faaliyet göstermeye başlayan bir kuruluş. Antalya'nın zengin kültürel mirasını korumak, sanatı teşvik etmek ve toplumun sanata erişimini sağlamak için çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu etkinlikler arasında sergiler, konserler, tiyatro oyunları, film gösterimleri, atölye çalışmaları ve diğer sanat etkinlikleri bulunuyor. Antalya Kültür Sanat, şehirdeki sanat ve kültür sahnesine canlılık katarak yerel sanatçıların ve kültürel faaliyetlerin gelişimine de katkı sağlıyor. 

Whats App Image 2024 05 18 At 13.09.33 2

Muhabir: GAZİ KARATAŞ