31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleşecek Mahalli İdareler Seçimi’nde, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Antalya’nın Akseki ilçesine aday olarak gösterilen İlkay Akca için, Antalya Büyükşehir Belediyesi Akseki Sosyal Tesisleri’nde görkemli bir aday tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nail Kamacı ve yönetim kurulu üyeleri, Antalya Milletvekili Aliye Coşar, Gündoğmuş Belediye Başkan Adayı Nurettin Sönmez, partinin ilçe başkanları ve yönetim kurulları ve partililer ile çok sayıda Aksekili vatandaş katıldı. Toplantıya katılımlarından dolayı partililere ve Aksekili hemşehrilerine teşekkürlerini dile getiren Belediye Başkan Adayı İlkay Akca, konuşmasının ardından ilçeye yapacakları projeleri sıraladı.

BABA OCAĞINA HİZMET İÇİN

Baba ocağına hizmet için çıktığı yolda büyük onur ve gurur duyduğunu söyleyen Akca, “Yörüklerin ateşinin hiç sönmeyeceği bu topraklarda, şanlı bayrağımız, göklerde bağımsızlığın ve özgürlüğün simgesi olarak dalgalanmaya devam edecek. Antalya’da, Akseki’de, Yörüklerin torunları olarak, bu vatan toprağını sevgiyle, azimle ve kararlılıkla koruyacağız” dedi. Kooperatif hizmetlerinden sanayi hizmetlerine, ıslah çalışmalarından tarım ve ormancılık alanlarına kadar birçok alanda hizmeti baba ocağına getireceklerini ifade eden Akca “İlçemizin kalkınmasına katkıda bulunacak önemli projelerden biri olan Akseki Sanayi Sitesi'nin inşasını planlıyoruz. Sanayi sitemiz, bölgedeki iş insanlarına ve esnafımıza modern, donanımlı ve güvenli çalışma alanları sağlayarak, yerel ekonominin canlanmasına önemli ölçüde katkı sunacak” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 02 01 At 15.27.24

FİDAN VE TOHUM DESTEĞİ

Mevcut tarım ve ormancılık potansiyellerini de değerlendireceklerini, çam kozalağı pekmezi üretimi, el emeği süs eşyaları üretimi gibi faaliyetlerle ilçemize ve ev kadınlarımıza ekonomik katkı sağlayacaklarını belirten Akseki Belediye Başkan Adayı İlkay Akca, “Tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştirilmesini özendirip, boş arazi olan dağlık bölgelerimizde lavanta, kekik, adaçayı gibi bitkilerin yetiştirilmesini sağlayacağız. Bölge halkımıza fidan ve tohum desteği sağlayacağız” diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 02 01 At 13.28.08

KÖY-KENT PROJESİ

Akseki’nin her geçen gün göç verdiğini ve gençlere istihdam sağlanmadığı için kendilerinin Akseki‘yi terk etmek zorunda kaldığının altınız çizen Akca, “Şehir dışında yaşayan ve memleketlerine kesin dönüş yapmak isteyen vatandaşlarımıza yönelik pilot yerleşim alanları oluşturarak, onların köy-kent projemizle kendi topraklarına dönüşlerini cazip hale getireceğiz” dedi.

 

AKCA: AKSEKİ’Yİ DOĞA SPORLARININ MERKEZİ YAPACAĞIZ

Akseki’nin doğa sporları için mükemmel koşullara sahip olduğunu, ilçenin turizm rotalarından biri haline getirecek ve ekonomik kazanımlar sağlayacak sportif faaliyetler düzenleyeceklerini dile getiren Belediye Başkan Adayı Akca “Akseki Spor'un, hem yerel hem de ulusal düzeyde tanınan ve başarılarıyla gururlandıran bir kulüp haline gelmesi için gerekli tüm destekleri sağlayacağız. Gençlerimizin sporla iç içe bir yaşam sürmelerini teşvik edecek ve ilçemizin spor alanında da adından söz ettiren bir merkez olmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ