SANAT şehri Antalya, yetişkinlere yönelik pek çok özel etkinliğe ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Antalya Açık Hava Tiyatrosu, ‘Alevli Günler’ oyununa ev sahipliği yapacak.  ‘Alevli Günler’in oyuncu kadrosunda yer alan Bahtiyar Engin, Erkan Can, Güven Kıraç ve Levent Ülgen, seyircilere çağdaş bir 'Yaşar - yaşamaz' hikâyesi sunuyor. 29 Temmuz Pazartesi günü saat 21.00’de Antalya Açık Hava Tiyatrosu’nda sahnelenecek olan oyun tiyatro severleri bekliyor. Biletler, 390 TL ve bin 200 TL arasında satılıyor. Biletler tükenmeden yerinizi kapın!

Alevligünlersv

ELEŞTİREL BİR OYUN

Oyun; birbirinden hiç kopmamış üç dostun, içlerinden birinin gayet doğal bir isteğini gerçekleştirmek üzere çıktıkları yolda, hiç beklemedikleri çeşitli anlaşmazlıklarla ve anlayışsızlıklarla karşılaşmalarını gözler önüne seriyor. Bir Türk Kültürü profesörünün inancı gereği öldükten sonra yakılmayı vasiyet etmesi üzerine, çoğunluğun içinde azınlık olarak yaşamanın getirdiği hem bireysel hem toplumsal mücadele, mizahi ve eleştirel yönden ele alınıyor.

‘ALEVLİ GÜNLER’İN KONUSU NEDİR?

Çocukluğundan beri ayrılmamış üç arkadaş… Biri mahallenin kasabı, biri muhasebeci, biri de Türk Kültürü profesörü olmuş üç kafadar… İçlerinden biri kanser olunca, inançları gereği öldükten sonra yakılmayı vasiyet edince farklı olana yaşam hakkı vermeyen düzenle karşı karşıya gelirler. Başvurdukları her yerde başka komediler yaşar, her türden anlaşmazlık ve anlayışsızlıkla karşılaşır, bize çağdaş bir 'Yaşar - yaşamaz' hikâyesi sunarlar. Yazan: Irmak Bahçeci

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER