ANTALYA Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre,  Türkiye Alzheimer Derneği Antalya Şube Başkanı Doç. Dr. Ebru Barçın gündüz bakım evleri konusunda açıklamalarda bulundu. Dernek bünyesindeki tüm şubelerin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Alzheimer hastalarına yönelik hizmetlerde gündüz bakım evlerinin rolü ele alındığını belirten Başkan Barçın, “Gündüz bakım evine sahip olan şubelerimizin tecrübelerini dinleyip, başarı öykülerini paylaştık. Bu hizmetin daha geniş kitlelere ulaşması ve bilinç düzeyinin artırılması için önerilerde bulunduk” diye ekledi.

TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTILAR

Her şubenin, kendi koşulları ölçüsünde belirlenen hedeflere ulaşmak için çaba sarf ettiğini belirten Türkiye Alzheimer Derneği Antalya Şube Başkanı Doç. Dr. Ebru Barçın, bu çerçevede her yıl farklı bir şubede toplantılar düzenlendiğini ifade ederek “Faaliyet değerlendirmesi ve tecrübe aktarımı için bir araya geliyoruz. Bu yıl Antalya’da gerçekleşen toplantımızda, özellikle gündüz bakım evlerinin önemi ve gerekliliği üzerine detaylı bir değerlendirme yaptık” dedi. Toplantının odak noktasının gündüz bakım evleri olduğunu vurgulayan Barçın, “Alzheimer hastaları ve aileleri için gündüz bakım evleri, yaşam kalitelerini artırıcı önemli bir hizmet sunmaktadır. Bu kapsamda, gündüz bakım evine sahip olan şubelerimizin tecrübelerini dinleyip, başarı öykülerini paylaştık. Ayrıca, bu hizmetin daha geniş kitlelere ulaşması ve bilinç düzeyinin artırılması için önerilerde bulunduk” diye ekledi.

Foto (3)-63

ŞUBELER ANTALYA’DA TOPLANDI

Gündüz bakım evlerinin Alzheimer hastalarına sağladığı sosyal etkileşim ve profesyonel desteğe dikkat çeken Başkan Barçın, toplantının ardından elde edilen bilgileri ve önerileri kullanarak, gündüz bakım evi hizmetlerini güçlendirmeyi ve bu alandaki faaliyetlerini genişletmeyi planladıklarını belirterek “Alzheimer hastalığının farkındalığını arttırmak, hastalığı doğru şekilde tanıtmak, hasta yakınlarının bilgilendirilerek hasta ve yakınlarının yaşam kalitesinin arttırılması, hasta ve yakınlarına sosyal destek sağlaması bu kapsamda şubeler toplantısı ilimizde yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ANTALYA EKSPRES GAZETESİ