AKDENİZ Üniversitesi Sosyal Politika ve Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASPAG), 29 Kasım - 1 Aralık 2023 tarihleri arasında ‘İklim Değişikliği, Çevre Krizi ve Göç’ konulu Uluslararası Antalya Bilim Forumu'na (ANISF) ev sahipliği yapıyor.  ANISF 2023, Su Politikaları Derneği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Friedrich Ebert Vakfı Türkiye Temsilciliği ve Türkiye Araştırmaları Merkezi iş birliğiyle gerçekleştirilecek.

ETKİNLİĞİN AMACI

Forum, küresel ısınma, iklim değişikliği, gıda ve çevresel krizler gibi günümüzün önde gelen sorunlarını disiplinler arası bir platformda tartışmayı hedefliyor. Kamu politikaları üzerindeki etkileri, yeni yaklaşımlar, kurumsal yapılar ve performans ölçümleri gibi konuları ele alacak olan etkinlik, bilimsel araştırmacıları, uzmanları, sivil toplum temsilcilerini ve karar vericileri bir araya getirerek yeni çözüm yolları ve yöntemler üzerine düşünmeyi amaçlıyor.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Üç gün boyunca düzenlenecek etkinlik, Türkiye'de bu alanda örnek uygulamaların tanıtılmasını ve yeni üretim yöntemlerinin ele alınmasını öngörüyor. Her yıl farklı konularla gerçekleştirilecek olan forum, bilim, uygulama, kamu ve sivil toplum kuruluşlarını sürekli bir platformda buluşturarak uluslararası çalışmaları desteklemeyi ve Antalya'da bu tür etkinliklerin devamlılığını sağlamayı amaçlıyor. Etkinlik, 29 Kasım 2023 ile 1 Aralık 2023 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek. HABER/AYSU DURSUN