Antalya Devlet Opera ve Balesi, sanatseverler için heyecan verici bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. ‘Fuaye Sohbetleri’ adıyla düzenlenecek olan etkinlik, sanatın iç dünyasına bir kapı aralayacak.

SANAT VE SEYİRCİ BULUŞUYOR

Bu özel etkinlikte, Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçıları, perde arkasındaki hazırlık sürecini ve sahne performanslarının detaylarını paylaşacaklar. Sanatçıların esere nasıl hazırlandıkları, sahneye koyuluş aşamalarında yaşadıkları deneyimler ve bir sanatçının günlük yaşamı gibi konular ele alınacak.

Söyleşi ortamında gerçekleşecek olan etkinlik, sanatseverlere sanatçılarla doğrudan iletişim kurma fırsatı sunacak. İlk defa sanatçılar ile seyircilerin bir araya gelerek merak ettikleri konuları konuşabilecekleri bu özel etkinlik, sanat ve seyirci arasındaki bağı güçlendirecek.

Whatsapp Image 2024 05 10 At 16.06.43

ETKİNLİK DETAYLARI

Etkinlik Yeri: Haşim İşcan Kültür Merkezi - Antalya Devlet Opera ve Balesi Fuaye Alanı

Etkinlik Saati: 18.30 (Giselle Balesi Öncesi)

Etkinlik ücretsiz ve herkesin katılımına açık fakat kontenjan 50 kişi ile sınırlı. Sanatın sahne arkasına yolculuk yapmak isteyen herkes, bu özel etkinliğe davet ediliyor. Antalya Devlet Opera ve Balesi, sanatı sanatçılarla buluşturarak kültürel birikimimize katkı sağlamaya devam ediyor.

Muhabir: ERENDİZ ÖZKURT/ÖZEL HABER