SANAT şehri Antalya,  her ay farklı konuklar ve konularla bilimsel ve sosyal becerileri destekleyen atölyelerde buluşmaya devam ediyor. Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi, ‘Sürdürülebilir ve yaşanabilir bir Antalya için’ çalışmaya devam ediyor. Çocuklara ve yetişkinlere yönelik söyleşi ve atölyelerin olduğu faydalı bir hafta katılımcılarını bekliyor. Sürdürülebilir ve yaşanabilir bir Antalya hedefiyle çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, vizyon geliştiren projelerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Karaalioğlu Parkı içerisinde yer alan merkezde 17 Ekim Salı günü saat 15.00’de ‘Arap Sabunu Yapımı’ adlı çocuk etkinliği, eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilecek.

ATÖLYENİN AMACI
Atölye’nin amacı ise temizlik ve kişisel bakım alanında uzun yıllardır kullanılan bir gelenek olan arap sabununun kullanımını yaygınlaştırmak. Arap sabunu, ekoloji ve çevre dostu yönleriyle kimyasal temizlik ürünlerinden ayrılıyor. Ayrıca zeytinyağı, lüsitin ve suyun özel bir karışımıyla elde edilen arap sabunu, cilt temizliği konusunda etkileyici sonuçlar sunuyor. Gözenekleri derinlemesine temizlenmesine yardımcı olurken cildin doğal nem dengesini koruyup cilde sağlıklı bir parlaklık kazandırıyor. 17 Ekim Salı günü, Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikte ise sabunun yapımını kursiyerlere öğreterek kendi kullanacakları sabunları yapmaları için eğitim vererek, daha çok kişinin arap sabunu kullanması hedefleniyor.

HERKES İÇİN ETKİNLİK VAKTİ
Her gün farklı atölyede gerçekleştirdiği koreografi etkinlikler ile çocuklara, genç ve yetişkin bireylere de kazanım sağlayan merkeze tüm vatandaşlar ücretsiz bir şekilde katılabilir. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, www.antalya.bel.tr ve sosyal medya hesaplarını takip ederek günlük ve haftalık atölye çalışmalarına erişebilir. HABER/BUSE ER