BİNLERCE vatandaşın her gün noterde işlem yapması gerekiyor. Bazen hafta sonu da işlem yaptırması gereken vatandaşlar oluyor. Bu nedenle hafta sonları için nöbetçi noter uygulaması bulunuyor. Böylece hafta içi işlem yaptıramayan ya da hafta sonu işlem yaptırması gereken çoğu kişi hafta sonu notere gidebiliyor. Birçok vatandaş ise nöbetçi noterleri öğrenmek için internetten araştırma yapıyor.

Öncelikle hafta içi ve hafta sonu Noterlerin çalışma saatlerinin farklı olduğunu söyleyelim. Noterler hafta içi her gün saat 09.00’da mesaiye başlarken mesaileri akşam 17.00’de bitiyor. Nöbetçi Noterlikler ise Cumartesi ve Pazar günleri saat 10.00 - 16.00 aralığında hizmet veriyor.  31 Mart 2024 tarihinde yerel seçimler olması nedeniyle bu hafta sonu nöbetçi noterlerin açık olup olmayacağı ise merak konusu. Birçok vatandaş internet arama motorları ile bu hafta sonu noterlerin açık olup olmadığını araştırıyor. 

30 Mart Cumartesi ve 31 Mart Pazar günleri, hafta sonu gerçekleşecek seçim ve birçok vatandaşın sandık başında görev alacak olması nedeniyle noterler tatil olacak.  

Kaynak: HABER MERKEZİ