Antalya'nın gizemli topraklarında, Kaş ilçesine yaklaşık 40 km uzaklıkta, doğanın kucakladığı eşsiz bir güzellik vardı. Filmlerde plato olatak kullanılan Patara Plajı, zamanın içinde kaybolmuş bir masal... Doğanın özgürlüğüyle dans eden bu kumsal, dünyanın en eski meclis binasını barındıran tarih kokan topraklarıyla bilinir. 

Her adımda, binlerce yıllık bir geçmişin izlerini taşıyan Patara Plajı, adeta bir doğa harikası. Uçsuz bucaksız denizi, altın rengi kumları ve çölleri aratmayan manzarasıyla, insanın ruhunu besleyen bir mekan. Doğal koruma ve sit alanı olan bu cennet parçası, zamanın akışına meydan okuyarak, doğanın tüm zenginliklerini korumuş.

Patara Plaji Acik Deniz

ANTALYA’NIN SÖRF MERKEZİ
Patara'nın kendine özgü atmosferi, adeta sonsuzluğun kıyısında bir yolculuğa davet ediyor ziyaretçilerini. 18 kilometrelik uzun kumsalı, göz alabildiğine uzanan deniziyle birleşerek, özgürlük duygusunu yüreklerde hissettiriyor. Kumlar arasında kaybolup, rüzgarın melodisine kulak vermek, insanı sıradanlıktan uzaklaştırıp, hayallerin peşinden koşturuyor.

Patara, rüzgarların dans ettiği bir sahne gibi. Denizin kıyısında, dalgaların müziği eşliğinde, rüzgar sörfçülerinin adrenalin dolu anlarına tanıklık ediyor. Rüzgarın serbestçe esmesi, plajın enerjisini yükseltiyor, ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

TÜM CANLILARA KUCAK AÇAN PLAJ
Gecenin karanlığında, Patara Plajı bambaşka bir ruha bürünüyor. Caretta Caretta'ların koruma altına alındığı bu alanda, geceleri sessizlik ve karanlık hüküm sürüyor. Sabahın erken saatlerine kadar kapalı olan plaj, yıldızların altında gizemli bir atmosfere sahne oluyor.

Patara Plaji Hakkinda Bilgi

YEŞİLÇAM’IN BAŞROLÜ 
Kum tepeleri, Patara Plajı'na adeta masalsı bir hava katıyor. Eski Türk filmlerinden fırlamış gibi görünen bu kumların üzerinde yürümek, zamanın durduğu bir anı yaşamak gibi. Bunu birçok film yapımcısı da keşfetmiş olacak ki Patara Plajı’nı özellikle Yeşilçam filmlerinde görmek mümkün. Özellikle gün batımında, kum tepelerinin ardında kaybolan güneş, kartpostalları aratmayacak bir manzara sunuyor. Patara'nın büyüsü, her köşesinde sürprizler barındırıyor.

Plajda düzenlenen atlı turlar da ziyaretçilere unutulmaz anılar yaşatacak başka bir fırsat. Kum tepelerinin üzerindeki antik kalıntıları görmek, Patara Antik Kenti'nin gizemini keşfetmek, adeta bir zaman makinesiyle geçmişe yolculuk yapmak. Fotoğraf albümlerine eşsiz kareler kazandıran bu turlar, Patara'nın efsanevi güzelliklerini keşfetmek isteyenler için bir fırsat.

Patara Plajı, doğanın büyüsüyle sarılmış, tarihin derinliklerinde kaybolmuş şekilde ziyaretçilerine unutulmaz anılar sunuyor. Her ziyaret, bir masalın sayfalarını çevirmek gibi, her anı ise sonsuzluğa uzanan bir yolculuk…

Muhabir: ERENDİZ ÖZKURT/ÖZEL HABER