Antalya’da kültür ve sanat etkinlikleri devam ediyor. Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu,  yeni etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Merkez, 14 Aralık Perşembe günü saat 20.00’de ‘Sahibinden Kiralık Ev’ adlı tiyatro oyununu Antalya izleyicisi ile buluşturacak. 1 saat 40 dakika sürecek olan trajikomedi türündeki oyun iki perde olarak sahnelenecek. Fatma Dalbudak'ın Yazıp yönettiği, ‘Sahibinden Kiralık Ev’ adlı oyunun ise biletlerine online olarak erişim sağlamak mümkün olup, biletler 150 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.


OYUN HAKKINDA
Tiyatro oyuncusu Sevilay ve kısa film yönetmeni Kadir, ikisi de aylardır kiralık ev bakıyorlardır. Gazetede buldukları eşyalı ve fiyatı çok uygun olan evi birbirlerinden habersiz tutmak isterler. Artan kiralar ve hayat pahalılığı üstüne birde ekonomik kriz yüzünden, daha fazla kira almak uğruna ev sahibi yaşlı Keriman Teyze,  ayrı zamanlarda evini, Sevilay’a ve Kadir’e eşyalı olarak kiralar. Aynı evde karşılaştıkları ilk gün Kadir Sevilay’ı eve çağırdığı temizlikçi, Sevilay’da Kadir’i Keriman Teyze’nin eve gönderdiği tesisatçı zanneder. Bir süre sonra durum anlaşılır. Keriman Teyze bu durumdan memnun değilseniz ya evimden çıkın ya da anlaşın aranızda diye şart koşar. Yalnız kim oturacaksa da kirayı iki katı ister. Sevilay ve Kadir bu duruma itiraz etseler de başka çareleri yoktur. Bir süre Üniversiteli gençler gibi ev arkadaşlığı yapmak için anlaşırlar. Her şeyi paylaşacaklardır bu kulağa hoş gelir ilk önce ama, aynı evde yaşamaya başlayınca durum hiç de öyle olmaz. Keriman Teyze durumdan gayet memnundur. Kadir ve Sevilay’ı evlendirmek için de elinden geleni yapar.


MURATPAŞA BELEDİYESİ KÜLTÜR SALONU HAKKINDA
Kültür Merkezi 658 kişilik seyirci kapasiteli salonlara sahip. Merkezde ayrıca otopark, enstrüman ve sahne depoları, orkestra, prova, aksesuar, yönetim odaları, kulis, atölye, fuaye-sergi salonu, sanat sokağı ve sosyal etkinlik terası da yer alıyor. İki ana taşıt ve yaya aksı üzerinde konumlandırılmasıyla aynı zamanda kent mimarisi için de köprü görevi gören Kültür Merkezi’nde fuayenin, atölye ve prova salonlarının konumlandırılması kent sakinleri ile salon kullanıcılarını buluşturacak şekilde tasarlandı. HABER/BUSE ER