Antalyaspor'un Galatasaray ile oynadığı maçta yaşanan hakem kararlarının kamuoyu tarafından 'skandal' olarak nitelendirilmesi, kulübün yönetimi tarafından adalet arayışını da başlattı. Antalyaspor Kulübü yaptığı açıklamada, “Antalyaspor'umuzun Süper Lig'in 27'nci haftasında deplasmanda oynadığı Galatasaray karşılaşmasında kamuoyu tarafından 'skandal' olarak değerlendirilen hakem kararları sonrası haklı adalet arayışımız ülke çapında yankı bulmuştur. Antalyaspor A.Ş. Başkanı Sayın Sinan Boztepe'nin söz konusu maçın ardından yaptığı açıklamalar doğru tespitler içeren bir isyan haykırışıdır. Ancak ülkemizin futbol ikliminde hakkı yenenin adalet arayışı her zaman olduğu gibi ceza olarak geri dönmektedir” ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN BOZTEPE’YE DESTEK

Antalyaspor Kulübü Yönetim Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği'nin Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk ettiği Sinan Boztepe'nin arkasında durduğunu açıkladı. Kulüp, diğer takımların şampiyonluk mücadelesi veren takımlar karşısında haksızlığa uğramaması gerektiğini vurgulayarak, “Antalyaspor Kulübü Yönetim Kurulu olarak, Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği'nin Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk ettiği Sayın Sinan Boztepe'nin arkasında olduğumuzu buradan açıkça ifade ederiz. Türkiye'de şampiyonluğa oynayan takımlar karşısında diğer takımların 'meze' edildiği bir ortamda camiamızın sımsıkı sarılarak birlik ve beraberlik örneği göstermesi gereken günler yaşıyoruz” açıklamalarına yer verdi.

KULÜBE YAKIŞIR BİR TEPKİ

Kulüp yönetimi taraftarlarına, Gaziantep FK ile oynanacak olan maç başta olmak üzere kulübe yakışır bir tepki gösterme çağrısı yaptı. Kulüp yönetimi, daha fazla haksızlığa izin vermeyeceklerini belirterek, “Bu noktada camiamızı bugünden başlayarak, 4 Mart 2024 Pazartesi günü saat 20.00'de oynanacak olan Gaziantep FK karşılaşması da dahil olmak üzere kulübümüze yakışan tepkiyi vermeye davet ediyoruz. Antalyaspor'umuzun tertemiz tarihi, onurlu ve saygın duruşuna uygun yapılacak her türlü tepkinin topyekûn olarak verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bizler Antalyaspor Kulübü Yönetim Kurulu olarak daha fazla hakkımızın yenmesine izin vermeyeceğimizi buradan açıkça ifade ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

GEREK SAHA DIŞI GEREK TRİBÜN DESTEĞİ ÇAĞRISI

Antalyaspor Kulübü Yönetim Kurulu, taraftarların saha dışında ve tribünlerde kulübe destek olacağına olan inancını dile getirerek sadece adil bir futbol ortamı talep ettiklerini vurguladı. Kulüp, “Büyük Antalyaspor taraftarının her zaman olduğu gibi gerek saha dışında gerekse tribünlerde gerekli desteği vereceğine inanıyoruz. Bizler sadece futbolda adalet istiyoruz!” diyerek açıklamasını sonlandırdı.  

Muhabir: AYSU DURSUN/HABER