Türkiye Yüzme Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Bölge müsabakaları 4-5 Kasım tarihlerinde Afyon’da bulunan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlendi. Yarışlara 12 sporcu ile katılan Antalyaspor yüzme takımı, Afyon’dan madalyalar ile ayrıldı.

2 Antalyaspor Yüzme Bayrak Takımı

Toplamda 15 ilden 83 kulüp ve 553 sporcunun katılım gösterdiği müsabakaların 4x50 metre karışık bayrak yarışına Deniz Pekşen, Lidya Erdoğan, İrem Çağman ve Beste Beyoğlu dörtlüsü ile katılan Antalyaspor bölge dördüncüsü oldu.

3 Antalyaspor Yüzme İrem Çağman

Kurbağalamada 200 metre mesafede yarışan Lidya Erdoğan ve Kelebek stilinde yine 200 metrede yarışan İrem Çağman yarışlarını en ön sırada tamamlayarak bölge birincilikleri kazanan kırmızı beyazlılar oldu.

4 Lidya Erdoğan

Kelebek stilindeki birinciliğine ek olarak İrem Çağman’ın, 200 metre karışık stilde bölge ikincisi ve 400 metre serbestte bölge üçüncüsü olarak madalyaları topladığı yarışların sonucunda derece elde eden Antalyasporlular 1-3 Aralık 2023 tarihlerinde düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na katılacaklar.

Kaynak: HABER MERKEZİ