BEDENSEL Engelliler Powerlifting (Bench Press) Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası 31 Mayıs tarihinde Ankara Yenimahalle Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. Gerçekleştirilecek olan şampiyonada kadınlar; 41,45, 50, 55, 61, 67,73, 79, 86 ve 86 üzeri kiloda yarışacak. Erkekler ise 49, 54, 59, 65, 72, 80, 88, 97, 107 ve 107 üzeri kiloda yarışacak. Şampiyonaya katılacak olan Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor Kulübü sporcusu ve aynı zamanda 2023 Paralimpik Halter Şampiyonu Simge Elif Poyraz, yarışmaya dair açıklamalarda bulundu.

Simge3422
‘ANTALYA’MIZI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİM’
Bedensel Engelliler Powerlifting (Bench Press) Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası’na katılacağını söyleyen Simge Elif Poyraz, “Şampiyonaya katılacağım için çok heyecanlıyım. Uzun zamandan sonra kendime bu kadar güvendiğim bir süreç olmadı. Antrenmanlara çok sıkı hazırlanıyorum ve şu an çok iyi durumdayım. Antalya Büyükşehir Belediyesi adına gururla yarışacağım. Biraz korku, biraz endişe ve çokça heyecan var diğer engelli sporcu arkadaşlarım da heyecanlıdır eminim. Belki de milli takıma girmek için yaklaştım, bu yarışmadan sonra inşallah güzel sonuçlar ile dönerim Antalya’ya. En iyi şekilde temsil edeceğim Antalya’mızı” dedi. 

Simge123
EVE KENDİNİZİ HAPSETMEYİN’
Engelli bireylere sporun çok iyi geldiğini söyleyen Poyraz, “Biz engelli olduğumuz için hayatımız hastane ve ev arasında gidip gelecek sanıyoruz başta ancak hayat hastane ve evden ibaret değil. Engelliyiz diye dışarı çıkamaz mıyız? Çalışamaz mıyız? Spor yapamaz mıyız? Biz inanının ki her şeyi yapabiliyoruz. Öncelikle engelli kardeşlerime sesleniyorum. Evinizden çıkın! Hayat çok güzel. Hayatın tadını çıkarın. Hobi edinin, çalışın, gezin, tozun ama eve kendiniz hapsetmeyin. Engelinizden dolayı utanmayın. Biz istersek her şeyi başarıyoruz. Ben de sıfırdan başladım ve şu an birçok madalyaya sahibiyim. Bir işim var. Çalışıyorum, çabalıyorum. Hayatın tadını çıkarıyorum. Siz de bunu yapabilirsiniz. Kendini ya da ailenizi suçlamaktan vazgeçin ve harekete geçin” ifadelerini kullandı. 

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür eden Poyraz, “ASAT’ta çalışma imkanı sağlayan başkanımız Muhittin Böcek’e sizin aracılığınızla tekrar teşekkür ediyorum. Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor Kulübü’ne çok teşekkür ediyorum. Şampiyonaya hazırlanma sürecimde çok destek oluyorlar. Her şeyimize koşturuyorlar. Ben de onların yüzünü kara çıkartmamak için canımı dişime takarak yarışacağım” diye konuştu.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/ÖZEL HABER