ANTALYA Genç İş İnsanları Derneği’nin (ANTGİAD), 2020 yılında başlattığı ‘Gençlik Kütüphaneleri’ projesi kapsamında Antalya’ya her yıl bir kütüphane kazandırılıyor. ANTGİAD son olarak hayata geçirdiği ‘Serik Gençlik Kütüphanesi’nin açılışının yarın saat 10.30’da Serik Millet Bahçesi’nde yapılacağını duyurdu.

kütüphane

‘BİR KİTAP BİR GELECEK’

ANTGİAD, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bir Kitap Bir Gelecek sloganıyla gençlerimizin okuyacakları belki bir cümle ile hayatlarına yön verecek olumlu katkıları hayal ederek 2020'de başlattığımız Gençlik Kütüphaneleri Projelerimizin üçüncüsünü Serik Belediyesi işbirliği ile hayata geçiriyoruz” dedi.

cem karaca

İLK KÜTÜPHANE’DE CEM KARACA ADI YAŞATILDI!

2020 yılında başlanan Gençlik Kütüphaneleri projesinin ilk kütüphanesinin yapımı 2021 yılında bitti. Kepez’de yapılan kütüphanenin açılışına Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü başta olmak üzere birçok kişi katıldı. Kütüphaneye, ‘Cem Karaca Gençlik Kütüphanesi’ adı verildi.

ekşili

DÖŞEMEALTI’NA YAPILDI

Antalya’nın tüm ilçelerine tek tek kütüphane yapan dernek, ikinci olarak Antalyaspor iş birliği ile Döşemealtı ilçesinin Ekşili Mahallesi’nde ‘Ekşili Gençlik Kütüphanesi’ni yaptı. Açılışına Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin başta olmak üzere birçok kişi katıldı. Kütüphanede birçok genç her gün ders çalışıyor, kitap okuyor. HABER/ÇİĞDEM KORKAN