Türk Milleti'nin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının acısını hala ilk günkü gibi yaşadığına dikkati çeken Başkan Osman Sert, mesajında şunları kaydetti;

“Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder büyük Atatürk'ün vefatının 85. yıl dönümü. Türk Milleti olarak O'nun acısını her gün daha da artarak yaşıyoruz. Bizler Antalya Genç İş İnsanları Derneği olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği hedefler doğrultusunda yolunda yürümeyi kurulduğumuz ilk günden bu yana vazgeçmeden ve bütün kararlılığımızla devam ettiriyoruz. Cumhuriyet ve kapsadığı değerler bize miras değil, birer emanettir. Bu emaneti gelecek nesillere aktarmak için sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz.

Biliyoruz ki 10 Kasım'lar bu milletin en büyük acısını yaşadığı gündür. Bizler bugün büyük Atatürk'ün aramızdan ayrılmasının acısını duyarken aynı zamanda bizlere bıraktığı fikirlerini ve hedeflerini de ileri taşımak için gösterdiği yolda yürümeye devam ediyoruz.

Antalya Genç İş İnsanları Derneği olarak, Cumhuriyetin ve büyük Atatürk'ün izinden ayrılmadan eserlerine ve emanetlerine ilelebet sahip çıkmaya söz veriyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal atatürk'ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni bütün değerleriyle yaşatıp, geliştirip gelecek nesillere devredeceğiz. İnanıyoruz ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir. Ata'mızın fikirleri ışığında, durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ürahmet, minnet ve özlemle anıyorum. Ruhu şad olsun."

Kaynak: DHA