ANTALYA Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre; Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) Başkanı Ercan Yavaş gazeteciler ile bir araya geldi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Yavaş, derneğin 237 iş insanı üyesiyle Antalya’da 50 milyar TL’lik bir ekonomik büyüklüğü temsil ettiğini belirtti. Ayrıca, ANTGİAD üyelerinin 10 bin kişilik bir istihdamı sağlayan önemli bir yapı olduğunu vurgulayan Yavaş, derneğin yeni dönemde istihdam artırıcı projelere odaklanacağını ifade etti.

Yönetim Kurulu (2)

ETAP ETAP PLANLADIK

Dernek tüzüğü gereği 3 yıl için göreve geldiklerini hatırlatan ANTGİAD Başkanı Ercan Yavaş, 36 aylık dönemi etap etap planladıklarını söyledi. 36 ayda gerçekleştirecekleri 100 projeyle kent ekonomisine ciddi katkı sağlayacaklarını vurgulayan Yavaş, aynı zamanda birçok sosyal sorumluluk projelerine de imza atacaklarını dile getirdi. Başkan Yavaş, yeni dönemde inovasyonu da odak noktası yapacaklarını belirterek, “İnovasyon, bilgiye yeni bir boyut kazandıran değişim ve yenilik felsefesidir. İnovasyon, bilginin sınırlarını zorlayarak yeni bilgilere ufuk açar. Bu bakış açımızla inovasyon kültürünü kent gündemine sıklıkla taşıyacağız. Her yıl geleneksel olarak düzenleyeceğimiz ‘İnovasyon Festivali’ ve ‘ANTGİAD İnovasyon’ ödülleri ile gençleri inovatif düşünür hale getireceğiz” diye konuştu.

Yönetim Kurulu (4)

UZMANLARLA ENTEGRE OLACAK

Bilimsel bilgi ile pratik bilginin harmanlanmasını önemsediklerini söyleyen Yavaş, “Üniversitelerimiz her gün bilimsel bilgi üretiyorlar. Bu bilimsel bilgilerin uygulama sahası başta fabrikalar ve diğer iş kolları oluyor. Üniversitelerimizde üretilen bilgilerin iş dünyasındaki uygulamalarını ve sonuçlarını belli bir sistematik çerçevesinde inceleyeceğiz. Elde ettiğimiz veri setlerini üniversitelerimizle paylaşacağız. Böylece akademik bilgi ile deneyimin birbirini besleyeceği bir döngü yaratacağız. Yeni dönemde çalışma grupları eksenli yeni bir yönetim modeli uygulanacak. ANTGİAD’ın 237 üyesi de kendi uzmanlık alanlarına göre bu çalışma gruplarının doğal üyesi olacak. Çalışma grupları toplumun her kesiminden uzmanlarla entegre olacak” diye konuştu.

Yönetim Kurulu (3)

KADIN VE GENÇLERE POZİTİF AYRIMCILIK

Projelere devam edeceklerini dile getiren Yavaş, “Kadın girişimcilerin özendirilmesi için kadınlara özel girişimcilik kursları düzenleyeceğiz. İşini kurmuş kadın girişimcilerin işlerini büyütmesi için melek yatırımcı ağları ile kadın girişimcileri buluşturan etkinlikler gerçekleştireceğiz. Kadınlara sunacağımız pozitif ayrımcılık desteklerini gençlere de uygulayacağız. Böylece toplumda girişimci sayısının artması ve ülke ekonomisinin kazanması için sorumluluk üstleneceğiz. ANTGİAD olarak önümüzdeki 3 yıllık döneminde en az 100 projeyi hayata geçireceğiz” dedi. Tüzük gereği 3 yıl için göreve geldiklerini belirten Ercan Yavaş , 36 aylık dönemi etap etap planladıklarını söyledi. 36 ayda gerçekleştirecekleri 100 projeyle kent ekonomisine ciddi katkı sağlayacaklarını vurgulayan Ercan Yavaş, aynı zamanda bir çok sosyal sorumluluk projelerine de imza atacaklarını dile getirdi. 3 yıllık dönemde en az 100 projeyi hayata geçireceklerini belirten Ercan Yavaş, projeleri etap etap basın ve kamuoyuyla paylaşacaklarını belirterek sözlerini tamamladı.

Kaynak: ANTALYA EKSPRES GAZETESİ