TÜRKİYE’DE ilkleri gerçekleştiren ve 2015 yılında ‘Şehir Tiyatrosu’ kimliği kazanan AŞT sezon boyunca sahneleyeceği tüm oyunların biletlerini satışa açabilen tek tiyatro olmanın gururunu yaşamaya devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun yeni yetişkin oyunu ‘Terör’ seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.  Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi Performans Sahne’de 3 Kasım Cuma günü saat 20.00’de prömiyerini yapmaya hazırlanan oyunun ise Antalyalılar tarafından büyük bir bilgi görmesi bekleniyor.

SADECE BİR TİYATRO ESERİ DEĞİL, AYNI ZAMANDA BİR AHLAKİ PUSULA
Yasalara göre mi karar vermeliyiz, yoksa vicdanımızın sesini mi dinlemeliyiz? Ferdinand von Schirach'ın ‘Terör’ adli oyunu, etik ve hukuki sorumluluklarımızı sorgulamamızı sağlayacak bir yolculuğa çıkarıyor bizi. Bu oyun sadece bir tiyatro eseri değil, aynı zamanda bir ahlaki pusula. Karakterlerin ve olayların içinde bulunduğu karmaşıklık, her birimizin karşılaşabileceği gerçek hayat durumlarını yansıtıyor. Bu oyunun sonunda belki de daha fazla soruyla ayrılacaksınız ama bu sorular, düşünce ve tartışma yolculuğunuzun başlangıcı olabilir. Keyifli bir tiyatro deneyimini yaşamanız ve bu zorlu konu üzerine düşünme fırsatı bulacağınız Terör’ oyunun ise biletleri ise  www.ast.gov.tr adresinden ya da AŞT gişelerinden temin edilebilir.

OYUN HAKKINDA
Ferdinand von Schirach'ın ‘Terör’ adli oyunu, etik ve hukuki sorumluluklarımızı sorgulamamızı sağlayacak bir yolculuğa çıkarıyor bizi. Münih'e doğru giden LH 2047 sefer sayılı uçakta 164 kişi var. Teröristler uçağı ele geçirmiş ve 70.000 kişinin olduğu bir stadyuma düşürmekle tehdit ediyorlar. Elinizde imkan olsa, bu uçağı düşürür müydünüz? Savaş uçağı pilotu Binbaşı Lars Koch emirlere karşı gelerek yolcu uçağını düşürdü. Ve şimdi 164 kez cinayet suçuyla mahkeme karşısında. Yargıyı ise sizler vereceksiniz! Bir hayat, başka bir hayatla ölçülebilir mi? Lars Koch bir kahraman mı, yoksa bir katil mi? HABER/BUSE ER