Mustafa Kemal Atatürk'ün Antalya'ya gelişinin yıldönümünü kutlama etkinlikleri kapsamında 'Kuşaktan Kuşağa Antalyalılar Derneği işbirliğinde Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda, 'Atatürk Antalya'da' adlı konser düzenledi. Konserde, şef Aydemir Tuncer'in yönettiği İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı Türk Sanat Müziği İcra Heyeti sahne aldı.

Atanin Sevdigi Sarkilar Seslendirildi 23391 (2)

ATATÜRK'ÜN GELİŞİ ANLATILDI

Anlatımını Emin Altıner'in üstlendiği konserde Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatı, 1930 yılında Antalya'ya gelişi, muhteşem karşılama töreni, etrafında oluşan sevgi seli, denizin maviliğini ve dağların anlık renk değişimini izlerken Antalya için söylediği "Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir" sözleri, iz bıraktığı hatıraları perdeye yansıtılan fotoğraf görselleri ve video görüntüleri üzerinden anlatıldı.

Atanin Sevdigi Sarkilar Seslendirildi 23391 (1)

ATA'NIN SEVDİĞİ ŞARKILAR DİNLENDİ

Çoğunluğu Atatürk'ün sevdiği şarkılardan oluşan konserde 'Manastırın Ortasında Var Bir Havuz', 'Mehtaplı Bir Gecede Görmüştüm', 'Sarı Zeybek', 'Feravidir Gızın Adı Feravi', 'Kızım Sana Potin Alayım mı', 'Bilmem ki Sen Beni Ne zaman Şad edeceksin' gibi zihinlerde yer etmiş birçok eser koro ve solistler tarafından yorumlandı.

Atanin Sevdigi Sarkilar Seslendirildi 23391 (3)

Türk bayraklarının da dalgalandırıldığı konserde icra heyeti alkış yağmuruna tutuldu.

Kaynak: DHA