SANAT şehri Antalya, her ay farklı konuklar ve konularla bilimsel ve sosyal becerileri destekleyen atölyelerde buluşmaya devam ediyor. Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi, ‘Sürdürülebilir ve yaşanabilir bir Antalya için’ çalışmayı sürdürüyor. Çocuklara ve yetişkinlere yönelik söyleşi ve atölyelerin olduğu faydalı bir hafta katılımcılarını bekliyor. Karaalioğlu Parkı içerisinde yer alan merkezde 21 Kasım Salı günü saat 14.00’de‘Atık Yağdan Arap Sabunu Atölyesi’ etkinliği, eğitmen eşliğinde gerçekleştirilecek.

ETKİNLİĞİN AMACI
Çevreci Arap sabununun tam olarak ne olduğunu açıklamak gerekirse; atık yağın zararsız ve temizlikte kullanılabilecek kalitede bir içeriğe dönüşmüş hali olduğunu söyleyebiliriz. Dünyanın en büyük problemleri arasında olmasa da kendi çapında bir problem olan atık yağları nasıl zararsız temizlik malzemelerine dönüştürebiliriz diye yapılan beyin fırtınasının bir ürünü kısaca.

HERKES İÇİN ETKİNLİK VAKTİ
Her gün farklı atölyede gerçekleştirdiği koreografi etkinlikler ile çocuklara, genç ve yetişkin bireylere de kazanım sağlayan merkeze tüm vatandaşlar ücretsiz bir şekilde katılabilir. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, www.antalya.bel.tr ve sosyal medya hesaplarını takip ederek günlük ve haftalık atölye çalışmalarına erişebilir. HABER/BUSE ER