BİRÇOK farklı eğitim, söyleşi, konferans gibi etkinlikler düzenleyen Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Akademi bu seferde farklı bir etkinliğe hazırlanıyor. ATSO Akademi tarafından düzenlenecek olan ‘Kurumsal Gelişim Yolculuğunda Ufuk Turu’ söyleşileri etkinliği kapsamında ‘Finansal Yönetim ve Yatırımcılık’ söyleşisi 29 Mayıs Çarşamba günü saat 14.00-16.00 saatleri arasında zoom meeting üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Serdar Şimşek’in konuşmacı olarak katılacağı söyleşiye katılmak isteyenler ATSO’nun web sayfası üzerinden online başvuru yapabilir.

G O A Y Eb6 Wo A A T Q Z P

KURUMSAL GELİŞİM NEDİR?

Kurumsal gelişim, belirlenen hedeflere ulaşmak amacıyla geçerli süreçler üzerinde istişare yapmayı gerektirir. Kurumsal gelişim sürecinde hedefe yönelik gerekli değişimler ve dönüşümler için farklı müdahale araçları kullanılmaktadır.

Finansal yönetim, şirketin finansal kaynaklarının izlenmesi, kontrol edilmesi, korunması ve raporlanması ile ilgilidir. Şirketlerin banka işlemleri, krediler, borçlar, yatırımlar ve diğer finansman kaynakları gibi mali durumlarını yönetmekten sorumlu muhasebecileri veya finans ekipleri vardır.

atso akademi

ATSO AKADEMİ NEDİR?

ATSO Akademi,  kişilerin iş hayatındaki başarılarına destek olmak, ulusal ve uluslararası ölçekte rekabet edebilirliklerine katkı sağlamak amacıyla ihtiyaç duydukları alanlarda eğitim hizmeti vererek geliştirmeyi amaçlıyor. Eğitim çalışmalarına 1998 yılında başlamış olan ATSO, 2023 yılı Eylül ayı itibari ile bin 502 değişik konuda eğitim semineri, bilgilendirme toplantısı ve kurs düzenlerken 71 bin 494 kişi de yararlandı.

2010 yılından itibaren eğitim hizmetleri, ATSO Akademi tarafından devam ediyor. ATSO Akademi, Oda üyesi işletmelerin uluslararası ticaret ortamında talep edilen bilgi ve becerileri işletme lehine kullanabilecek nitelikli kişileri yetiştirmeyi ve bireylerin ekonomide yaşanan hızlı değişimin gerektirdiği özelliklerle donatılmasını hedefliyor.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER