ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi ve AB Türkiye Delegasyonu iş birliğinde ‘Avrupa Film Günleri’ ikinci kez Antalya Kültür Sanat (AKS) ev sahipliğinde 8-12 Mayıs tarihlerinde Antalyalı sinemaseverler ile buluştu. AB üyesi ülkelerden 18 önemli filmin gösterileceği etkinlik, bugün son 5 film gösterilecek. Kaçırmak istemeyenler ücretsiz şekilde filmleri izleyebilir.

SON GÜNE 5 FİLM!

8-12 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ‘Avrupa Film Günleri’ 18 farklı film ile sinemaseverlere unutamayacağı anlar yaşatacak. Bugün beyaz perdede 5 ayrı film gösterilecek. Bugün gösterilecek filmler ise;  İlk olarak saat 12.00’de Romanya ve Çekya ortak yapımı ‘Mikado’ filmi gösterilecek. Daha sonra saat 14.00’te İspanya yapımı ‘Ramona’ filmi gösterilecek. Günün üçüncü filmi ise; saat 16.00’da İsveç yapımı ‘I am Zlatan’, dördüncü film ise; saat 18.00’de Polonya yapımı ‘The peasants’ filmi gösterilecek.  Etkinliğin son filmi ise saat 20.30’da Danimarka yapımı ‘Miss viborg’ filmi olacak.

Mikado 629347966 Large

‘MİKADO’ FİLMİNİN KONUSU

2021 Romanya ve Çekya ortak yapımı olan film 97 dakika boyunca unutulmaz anlat yaşatacak. Filmin konusu ise; Bir gün genç Magda, gönüllü olduğu hastanedeki hasta bir çocuğa pahalı kolyesini verir, babası ise onun yine yalan söylediğini düşünür. Magda yalan söylemediğini kanıtladığında babası utanır ve suçluluk duyar ama yanıldığını kabul edemeyecek kadar gururludur. İlişkileri artık bozulmuştur ve geçmişte alınan kararların geri dönüşü olmayan sonuçlarıyla yüzleşmek zorundadırlar.

Ramona2212

‘RAMONA’ FİLMİNİN KONUSU

2022 İspanya yapımı olan ‘Ramona’ 81 dakikalık bir film. Filmin konusu ise;  Ramona şehirdeki gezintilerinden birinde karizmatik Bruno ile karşılaştığında, ertesi gün onunla tekrar karşılaşabileceği hiç aklına gelmez. Masum bir flört, kariyer hayallerinin ve erkek arkadaşıyla olan mükemmel ilişkisinin önüne geçecek midir? Duygu ve mantık arasındaki ölümsüz çekişmeye sahne olan yenilikçi bir romantik komedi.

Zltan

‘I AM ZLATAN’ FİLMİNİN KONUSU

2021 İsveç yapımı olan ‘I am Zlatan’ 98 dakikalık film. Filmin konusu ise;  Ben Zlatan, bir İsveç banliyösünde yetişen Zlatan Ibrahimovic’in büyüme hikayesini anlatıyor. Balkan göçmeni bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Zlatan için futbol, olağanüstü yeteneği ve özgüveni ile birlikte tüm zorluklara rağmen yükselmesini sağlayan bir güçtür. Bu güç onun Ajax Amsterdam, Juventus, Inter, Milan, Barcelona, Paris Saint-Germain ve Manchester United gibi efsane kulüplerde kendisine yer bulmasını sağlar.

‘The Peasants’

 ‘THE PEASANTS’ FİLMİNİN KONUSU

2023 Polonya yapımı ‘The peasants’ filmi 114 dakika boyunca unutulmaz anlar yaşatacak. filmin konusu ise; Köylüler, Jagna’nın hikayesini anlatıyor. 19. yüzyılın sonlarında kendi yolunu çizmeye kararlı genç bir kadın olan Jagna; zengini ve fakiriyle yaşadıkları topraklardan gurur duyan, renkli geleneklerine ve köklü ataerkil yapıya bağlı, dedikodu ve kavgaların bitmek bilmediği bir Polonya köyünde yaşamaktadır. Köyün en zengin çiftçisi, onun büyük oğlu ve diğer önde gelen erkeklerin çatışan istekleri arasında sıkıştığında, direnişi onu köylülerle karşı karşıya getirir.

‘Mi̇ss Vi̇borg’

‘MİSS VİBORG’ FİLMİNİN KONUSU

Avrupa Film Günleri’nin son filmi olan ‘Miss viborg’ 2022 Danimarka yapımı 100 dakikalık bir film. Filmin konusu ise; Küçük bir Danimarka kasabasında, iki kuşaktan iki kadınla tanışıyoruz. 61 yaşında eski güzellik kraliçesi Solvej ve 17 yaşındaki asi Kate. Karşılaşmaları beklenmedik bir dostluğu ateşlerken, geçmişin yaraları ortaya çıkar ve umut tohumları ekilir.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER