ANTALYA Yetim Çocuklar ve Yardımlaşma Vakfı (AYÇOV), kentte yaşayan akil insanların içinde yer aldığı ‘İstişare Kurulu’nun ilk tanışma toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya AYÇOV Başkanı Canan Tungar Başkanlık etti. İlk toplantıya; Prof. Dr. Tuncay Neyişci, Salih Çene, Hakan Püre,  Osman Nuri Gülay, Dr. Azem Çobaner, Saime Gülşen, Aziz Ertaş, Dr. Kazım Doğan, Dr. Müberra Kılıç, Osman Bağdatlıoğlu, Adem Akyürek, Münciye Çavuşoğlu, Nazif Altınpınar, Av. Süeda Tugay, Dr. Ahmet Arslantaş,  Makbule Gökhan, Prof. Dr. Duran Canatan, Şemsettin Kutsal ve Antalya Gazeteciler Cemiyetini temsilen gazeteci Erdal Orhan ile Celal Vecel katıldı.

WhatsApp Image 2023-11-17 at 11.58.06 (1)

‘ANTALYA’YA HİZMET ETMEK AMACIMIZ’

AYÇOV Başkanı Canan Tungar, toplantı sonrası açıklama yaptı.  Tungar, Antalya kentinin daha yaşanabilirliği, eğitim, kültür-sanat ve güvenlik gibi birçok ortak konuda çeşitli meselelerin masaya yatırıldığı istişare toplantısındaki amacın kente katma değer katmak olduğunu söyledi. Tungar, “İstişare kurulunun tek amacı Antalya kentine hizmet etmektir. Her meslek gurubundan 41 kişinin yer aldığı kurulumuz ayda bir kez bir araya gelerek önemli başlıklar çıkaracak. Bu başlıklar altında ilgili kurum yetkililerini toplantımıza konuk ederek fikirler üretip projelendirilecek. İstişare kurulu olarak bizlerin görevi, beyin jimnastiği yaparak ortaya çıkan ortak kararı ilgili olan kurumlarla paylaşmak ve takipçisi olmaktır” diye konuştu.

WhatsApp Image 2023-11-17 at 11.58.06

ANTALYA VALİSİ İLE GÖRÜŞÜLECEK

Toplantıların ayda bir yapılacağını belirten Başkan Tungar, “Her üye kentle ilgili bilgi ve birikimlerini ortaya koyarak tartışma konu yapacak. İlgili konular zenginleştirilip bir rapor haline getirilecek kamuoyu ve basınla paylaşılacak. Önümüzdeki günlerde Antalya Valisi Hulusi Şahin’e nezaket ziyaretinde bulunacağım. Sayın Valimizle henüz tanışmadık ancak kendileriyle ilgili aldığımız bilgiler çok kıymetli ve değerli. Bu kentin dinamiklerinin bir araya geldiği kurulumuzun gayesi, yaşadığımız cennet şehrimize birer katma değer bırakmak ve işin takipçisi olmaktır” dedi. HABER/ÇİĞDEM KORKAN