İYİ Parti'den istifa eden Milletvekili Aykut Kaya, Cumhuriyet Halk Partisi'ne katıldı. Milletvekili Kaya, CHP'de Genel Başkan Özgür Özel'in liderliğinde başlayan değişim iradesine Türkiye'nin ihtiyaç duyduğunu belirtti. Milletvekili Kaya yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi'nde Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel'in liderliğiyle başlayan değişim iradesine, Türkiye'nin de ihtiyacı var. Türkiye'nin aynı yüz yıl önce olduğu gibi yeniden birlik olmaya, yeniden Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarına ihtiyacı var” ifadelerine yer verdi. 

NEFER OLMAK İÇİN
Cumhuriyet'e ve Atatürk'e borçlu olduğunu vurgulayan Milletvekili Kaya, “Kazanımlarını, Cumhuriyet'e ve Atatürk'e borçlu olan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidar yürüyüşünde bir nefer olmak için buradayım. Bugün baba ocağında gördüğümüz samimiyet, aldığımız destek için başta Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel'e ve bu büyük ailenin her bir ferdine teşekkürlerimi sunuyorum. Hoş bulduk. Başlıyoruz” dedi.

AYKUT KAYA KİMDİR?
Aykut Kaya, 1978 yılında Kayseri'de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Antalya'nın Manavgat ilçesinde tamamladı. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı. Kaya, 2021 yılında İYİ Parti'ye katıldı. 2023 genel seçimlerinde İYİ Parti'den Antalya milletvekili seçildi. 31 Mayıs 2024 tarihinde İYİ Parti'den istifa etti. 

Muhabir: AYSU DURSUN/HABER