Antalya'yı 94 yıl önce ziyaret ederek vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, kenti ziyaretinin yıl dönümü törenle kutlandı. Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen törene Antalya Valisi Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
 Ant5
  20. yüzyılın en büyük lideri 
  Antalya Valisi Hulusi Şahin yaptığı konuşmada, “Atatürk'ün 20. yüzyılın en büyük lideri olduğunu ve Türk milletine bir lütuf olduğunu düşünüyorum. Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin evladı olarak doğmuş ve büyük bir lider olarak ortaya çıkmıştır. O kritik dönemlerde böyle bir lidere sahip olmamız, Türk milletinin şansıdır. Atatürk'ün 'En büyük eserim Cumhuriyettir' sözü, Cumhuriyet'in önemini ve değerini bizlere hatırlatmaktadır" dedi. 
 Ant11
  94 yıl önceki heyecan ve coşku sürüyor 
  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de, 94 yıl önce Antalya halkının Ata’sını büyük bir coşkuyla karşıladığını hatırlatarak, “Bugün ben burada konuşmamı yapabiliyorsam her şeyimizi borçlu olduğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk sayesindedir. Atamız kenti ziyaretinde 'Hiç şüphesiz Antalya dünyanın en güzel yeridir' demiştir. Mavi gözlü dev adamın devrimlerine inanarak, Cumhuriyet'imizin devrimlerine sahip çıkarak bu yolda yürüyemeye ant içiyorum” diye konuştu. 
 Atn3
  Ödülleri takdim etti 
  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmada resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere plaket ve ödüllerini takdim ederek başarılarının devamını diledi. 
 Ant4
  Fuaye alanını gezdi 
  Program sonunda Atatürk Kültür Merkezi Fuayesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Mustafa Kemal Atatürk’ün, Antalya ziyaretine ait fotoğraflar ve belgelerin yer aldığı serginin açılışı yapıldı. Antalya Valisi Hulusi Şahin ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sergiyi gezerek öğrencilerle fotoğraf çektirdi. 

Atn3
       

Kaynak: İHA