Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Doyran Mahallesi'nde bir dizi ziyarette bulundu. Doyran pazar yeri esnafını ziyareti esnasında ilkokul öğrencisi Hatice Zeynep Kula ile sohbet eden Kotan, minik öğrencinin çok üzüldüğü bir durumu öğrendi. Kula, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda kendisine bir kamu kurumunda başkanlık koltuğuna oturma sözü verildiğini, ancak daha sonra adının bu programdan çıkarıldığını anlattı. Başkan Kotan, Kula'nın serzenişi sonrasında istediği zaman kendisini Konyaaltı Belediyesi'nin makamında ağırlayabileceğini söyledi.

Kotan 1 6 Mayıs

GÖZLERİNDEKİ HÜZNÜ GÖRDÜ

Başkan Kotan, Hatice Zeynep'e verdiği sözü tutarak onu makamında ağırladı. Davete babasıyla birlikte gelen Hatice Zeynep'i kapıda karşılayarak başkanlık makamındaki koltuğa oturana kadar eşlik eden Başkan Cem Kotan, küçük kıza belediye başkanının ne iş yaptığını anlattı. Hatice Zeynep'i belediyede ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Kotan, "O gün iyi ki kendisiyle karşılaşmışız ve bu durumundan haberimiz olmuş. Duyar duymaz kendisini davet ettik ve şimdi burada buluştuk. O gün onun gözlerindeki hüznü görmüştüm. Bugün kendisini bir nebze de olsa mutlu ettiğimizi düşünüyorum. Konyaaltı'ndaki her çocuğun mutlu olması için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Kotan 3 6 Mayıs

'CEM ABİYE TEŞEKKÜR EDERİM'

Başkanlık makamında oturduğu süre boyunca Kotan'a merak ettiği şeylerle ilgili sorular soran Hatice Zeynep Kula, "Cem abi o gün karşılaştığımızda beni dinledi ve buraya davet etti. Aslında benim için başkanlık makamında oturmak çok önemli bir şey değil ama ismimin önce yazılıp daha sonra programdan çıkarılmasına çok üzüldüm. Hiç yazılmasaydı bu kadar üzülmezdim. Cem abiye çok teşekkür ederim" dedi.

Kaynak: DHA