Serik Belediyesi Boğazkent Beachpark Tesisleri'nde düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Kadir Kumbul, CHP İlçe Başkanı Şeref Çimen, belediye başkan yardımcıları Halil Demir, Mehmet Yıldırım ve Mehmet Ali Kuş, belediye birim müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Belediye Başkanı Kadir Kumbul, "Demokrasinin genel kuralı olarak her birimiz bir seçime girdik. Sizlerle biz kader arkadaşıyız. Sizler de rakiplerinizden halkın teveccühünü biraz daha fazla kazanarak seçim kazandınız. Bizler de seçimi kazandık. 4 aylık yoğun bir seçim süreci yaşadık. Bizler çok yorulduk eminim sizler de çok yoruldunuz. Sizler bağımsız olarak, partisiz olarak, seçimlere girdiniz. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi adına seçimlere girdik. Biz seçim sürecinde söz verdik. 'Seçimi kazandıktan sonra tamam Cumhuriyet Halk Partiliyiz ama rozetimizi çıkaracağız, halkımıza hizmet edeceğiz' dedik. Ben demokrasiye inanıyorum. Seçim çalışmalarımızda üstüne basa basa söyledim. Birlikte yöneteceğiz. Sizlerle barışık çalışacağız. 66 mahalle muhtarı burada. 66 mahalle muhtarı benim kardeşim. Hiçbir şekilde ayrım yapmayacağız. Ben hiç kimsenin siyasi partisini bilmem. Benim de şu an siyasi partim yok. Ben herkesin belediye başkanıyım. Sizler de herkesin muhtarısınız. Sizlerin sorunlarını bize getireceksiniz. Bizler de çözeceğiz" dedi.

B A S K A N K U M B U L M U H T A R L A R L A T O P L A N T I Y A P T I 45465

Ortak çalışma ve ortak akılla hareket edeceklerini kaydeden Başkan Kumbul, "Ortak çözüm üretip ortak hizmet vereceğiz ve eminim ki güzel işler başaracağız. Sizlerin irtibat kurabileceğiniz 5 başkan yardımcımız var. Başkan yardımcılarımıza birimleri paylaştırdık. Her bir birimden bir belediye başkanımız sorumlu. Muhtarlardan sorumlu olan yine eski muhtarımız Halil Demir. Kendisi eski muhtar sizin meslektaşınız sayılır. Sıkıntılarınızı kendisine iletebilirsiniz. Ben 12 sene hastanede çalıştım. O yüzden birçoğunu tanıyorum ama yeni tanıdığım yeni simalar da var. Dediğim gibi hep birlikte yöneteceğiz. Hiçbir şekilde sizler halka ayrım yapmayacaksınız, size ayrım yapmayacağız. Hep birlikte 5 sene boyunca güzel işler yapacağız. Buna inanıyorum. Sizler de bize inanın" diye konuştu.

CHP İlçe Başkanı Şeref Çimen, "Sizlerle beraber olmak çok güzel. İnşallah hep birlikte Serik'imize hizmet edeceğiz. Belediye başkanımızın eşliğinde bizler de ilçe başkanı olarak sizlerle beraber Serik'e hizmet edeceğiz" dedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Barçın da "5 yıl bitti bir sefer toplanamadık. Yani bir sefer belediye başkanımız liderlik edip bizleri toplamadı. Bugün burada 26 günlük bir seçilmişliğimiz var. Başkanımız 26 gün sonra bir tanışma toplantısı organize etti" diye konuştu.

Toplantı sonunda Başkan Kumbul muhtarlarla tanıştı.

Kaynak: DHA