MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri’nde (ASSİM) düzenlenen etkinlikte, Antalya’da yaşayan Kazak, Kırgız ve Azerilerin kurduğu Türki Cumhuriyetler Topluluğu’yla bir araya geldi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, burada yaptığı konuşmada, “Bütün insanlarımıza yakın olmak için büyük bir gayret içindeyiz” dedi. Uysal, sözlerine şöyle devam etti: “Bizim şehrimizde herkes kendisini en iyi hissetsin, herkes kendisini komşuluk duyguları içinde görsün, bizim dayanışma, kardeşlik, ortak yaşam, şemsiyemiz altında görsün, herkes bizimle kol kola hissetsin diye bir gayret içindeyiz. Sizlerin komşuluğundan çok memnunum.”

2Uysal

Uysal, kentte çok sayıda Kazak, Azeri ve Kırgız’ın vatandaşlık alarak ikamet ettiğini belirtirken gelecek nesillerin ortak yaşamı geliştirerek, beraber büyüyeceklerini söyledi. Kente dostluk ve kardeşliğin hakim olacağını belirten Uysal, “Bir sonraki kuşaklar lehçe farkı olmadan aynı dili konuşabilecek, birbirlerini anlayabilecekler” dedi.

3Uysal

Kaynak: Muratpaşa Belediyesi Basın ve Yayın Müdürlüğü