AKSU Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı. Toplantının sona ermesinin ardından konuşan Belediye Başkanı İsa Yıldırım, son günlerdeki sığınmacı gerginliğine değinmek istediğini belirterek “Ülke olarak üzerimize oynanan oyunlara gelmeyeceğiz” dedi.

'ASLA BİRBİRİMİZE DÜŞMEYECEĞİZ'

Türkiye’nin etnik ayrımcılık üzerinden Ortadoğu gibi karıştırılmak istendiğini söyleyen Başkan Yıldırım, "Bu ülke,  Alevi’si, Sünni’si, Kürdü, Türkü ile Çanakkale’de yan yana yatan dedelerin torunlarının ülkesidir. Dedelerimiz yan yana savaştılar, yan yana öldüler. Bizim huzurumuz için, hürriyetimiz için can verdiler.  Asla birbirimize düşmeyeceğiz” dedi.

1..-7

'YAN YANA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Ülkemizdeki kardeşliğin çökertilmeye çalışıldığını ifade eden Başkan Yıldırım, “Kardeşlik bittiği gün bu ülkede nefes alamayız, bu yüzden biz bu oyunlara gelmeyeceğiz. Ne olursa olsun, ülkemizin birlik ve beraberliği, hürriyeti için, her zaman yan yana olmaya, yan yana kalmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

'HUZUR VE HÜRRİYET BIKACAĞIZ'

“Kuvâ-yi Milliye ruhu, tüm etnik kimliklerin bir araya gelerek yazdığı bir kurtuluş destanıdır” diyen Yıldırım, “Bu ataların evlatları da aynı şekilde ecdadından aldığı destanı yazmaya devam edecektir. Birlik beraberliğimizi bozmayacağız. Çocuklarımıza; gözyaşı, kan, esaret değil, çocuklarımıza huzur ve hürriyet bırakmaya devam edeceğiz” dedi.

       

Kaynak: AKSU BELEDİYESİ