Antalya'nın turizm potansiyeline dikkat çeken Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu, erken açıklanan bayram tatilinin sektöre büyük avantaj sağladığını belirtti. Başkan Kavaloğlu, “Çok büyük bir avantaj oluştu. Bayram tatilinin erkenden açıklanması bizim için çok büyük bir avantaj” dedi.

ERKEN SEZON AÇILIŞI

Başkan Kaan Kavaloğlu, Nevruz, Paskalya ve Ramazan Bayramı tatillerinin 9 gün boyunca peş peşe gelmesinin sezonun erken açılmasına olanak tanıdığını vurgulayarak, “Baharın müjdecisi Nevruz dönemi geçtiğimiz haftanın başında başladı. Hem İranlılar hem de Avrupa'nın dört bir köşesinden İranlılar Antalya'ya geldi.  Cumartesi itibari ile de Paskalya tatili başladı. Dolayısıyla Nevruz, Paskalya ve Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün uzayarak peş peşe gelmesin bizim için sezonu erken açabilme fırsatımızı doğurdu” ifadelerine yer verdi. Bu tatilin insanları rahatlatacağını dile getiren Başkan Kavaloğlu, “Bilindiği üzere seçim dönemleri ülkemizde stresli geçiyor. Hemen seçim sonrasında da böyle bir tatilin olması insanları rahatlatacak. İnsanlar sömestr tatili de yapamadılar; iklim şartlarından dolayı çok fazla kar yağmadı maalesef yakın bölgelere. Bence bu tatil dönemini iyi geçirecek diye düşünüyorum” dedi.

HEDEF 17 MİLYON

Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini beklediklerini belirten Başkan Kavaloğlu, Antalya'nın Mart sonu ve Nisan başını yoğun bir şekilde geçireceğini ifade ederek, “Hem yerli hem yabancı turistler ile Antalya, Mart sonu Nisan başını yoğun bir şekilde geçirecek” ifadelerine yer verdi. Bu yıl Antalya için 17 milyon turist hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini sözlerine ekleyen AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu, “Hedefimiz 17 milyona ulaşmak 17 milyonu geçmek bu sene Antalya için. Bu hedefe inşallah emin adımlarla yürüyoruz” dedi. 

Muhabir: AYSU DURSUN/ÖZEL HABER