ANTALYA’NIN önemli turizmcilerinden biri olan Buğra Berberoğlu, Fransa’nın Antalya Fahri Konsolosu olarak göreve başladı. Berberoğlu, kariyeri boyunca dünyanın önde gelen otellerinde üst düzey yöneticilik yapan bir isim. Şimdi ise; kendi otellerinin CEO’su ve başkanı olarak görevine devam ediyor.

Konsolos2B

GÖREVE BAŞLADI

Fransa Türkiye Büyükelçisi İsabelle Dumont, Ankara Fransız Konsolosu Sylvie Magnen ile bir araya gelen Buğra Berberoğlu, lüks bir balıkçıda yemek yedi. Yemekten sonra Fransa Türkiye Büyükelçisi İsabelle Dumont’tan, Berberoğlu mazbatasını aldı. Mazbatasını alan Berberoğlu, fahri konsolosluk görevine resmen başladı.

Konsolos3B

BUĞRA BERBEROĞLU KİMDİR?

Antalya’da bir dönemin önemli turizmcisi Ali Berberoğlu’nun oğlu olan Buğra Berberoğlu, babasının izinden gidiyor. Otelci olan ailede büyüyen Buğra Berberoğlu, 17 yaşında İsviçre Lozan’daki otelcilik okuluna başladı. 5 yıl orda eğitim gören Berberoğlu, turizmde birçok alanda çalıştı. Otellerde üst düzey yöneticilik yapan Berberoğlu, şu an kendi otellerinde başkanlık görevini sürdürüyor.

 Konsolos4G

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/ÖZEL HABER