Alanya'nın ünlü Portakal Plajı güneşin ilk ışıklarıyla aydınlandığında, deniz ve kumlar arasında bir masalın başladığını hissedersiniz. Sahile adımınızı attığınız anda, masmavi sularla altın sarısı kumların kucaklaştığı bu doğa harikası mekan sizi büyüler.

KAYALAR VE KUMSALLAR

Oba ve Tosmur semtlerinin önünde yer alan Portakal Plajı'nın benzersizliği, diğer plajlardan farklı olan kayalık ve koylarındaki kumsallarında yatar. Denizin hafif esintisiyle dans eden kayalıklar, adeta doğanın birer heykeli gibidir. Bazı noktalarda ise kumun yumuşak dokunuşuyla karşılaşırsınız. Sahilde yürürken, çıplak ayaklarınızın hissettiği her adım, sizi doğanın kalbine götürür.

Portakal Plaji 2

BİR DOĞA ŞÖLENİ: MAVİ VE YEŞİL

Portakal Plajı'nın önünde uzanan masmavi Akdeniz, bir masalın ana karakteridir. Suların uçsuz bucaksız görüntüsü, insanı sonsuzluğa sürükler. Ancak bu mavi sonsuzluğun arkasında, heybetli Toros Dağları'nın yeşil örtüsüyle süslenmiş bir arka plan vardır. Deniz ve dağların uyumu, adeta doğanın bir şölenidir.

UYUMUN RESSAMI

Portakal Plajı, doğanın bir armağanı, insanın doğayla uyumunun bir yansımasıdır. Plaj boyunca uzanan parklar, oturma alanları, spor tesisleri ve yürüyüş yolları, insanın doğayla olan etkileşimini destekler. Burası, doğa ve insanın ressamlık yaptığı bir palet gibidir; her renk, her dokunuş, bir uyumun parçasıdır.

Portakal Plaji 3

MASMAVİ BİR SERÜVEN

Portakal Plajı'nda zaman zaman 60-70 metre genişliğinde sığ bir kumsal şeridi görülür. Denizin derinliklerinde, kumların yumuşaklığıyla birlikte sertleşmiş kum kayalarının sırları saklıdır. Burada, suyun altında keşfedilmeyi bekleyen bir dünya vardır. Balıkların dansıyla, mercanların gizemiyle dolu olan bu dünya, insanı kendine çeker ve bir serüvene davet eder.

Portakal Plajı, sahip olduğu eşsiz doğal güzelliklerle, insanı büyüleyen atmosferiyle, bir deniz kenarı molası ve bir masal diyarıdır. Ve bu masalın sonu değil, sonsuz bir başlangıcı vardır..

Muhabir: ERENDİZ ÖZKURT/ÖZEL HABER