Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na ikinci kez seçilerek bir ilki gerçekleştiren Başkan Muhittin Böcek için Büyükşehir Belediyesi'nde tören düzenlendi. Kürsüye ‘Herkesin Başkanı Muhitin Böcek’ sloganı ile gelen Başkan Muhittin Böcek “Bundan sonra da oy veren vermeyen tüm Antalyalıların emrinde  olacağım. Aşık olduğum Antalya’ma hizmet etme görevini bahşettiniz. Sizden biri olduğumu da koltukların ve makamların geçici olduğunu da hiç unutmadım. Gücümü hep sizlerden aldım. Sevgiden, Cumhuriyet’ten ve Atatürk’ten gücümü aldım. Bu seçimi Türkiye Cumhuriyeti kazandı. Köylü çocuğu Muhittin Böcek’i bugünlere getiren Türkiye Cumhuriyeti kazandı. Siz hemşerilerimizin desteğini ve  Genel başkanımızın güvenini boşa çıkarmadım. Ne mutlu bana ki Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni üstü üste iki kez kazanan ilk başkan olarak karşınızdayım” dedi. 


 DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ


Çok zor günleri hep birlikte atlattıklarını belirten Başkan Muhittin Böcek “Pandemiyi, büyük yangınını, depremleri, selleri, ekonomik zorlukları hep birlikte aştık. Bahaneye sığınmadık, verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Pes etmedik vazgeçmedik, yorulmadık, yılmadık ve yıkılmadık. Biz Atamızın ‘Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar’ sözünü ilke edindik. Bugüne kadar görülmemiş bir destan yazdık. 16 ilçe belediyemizin yanı sıra Gündoğmuş, Kumluca ve İbradı’yı da kendi belediyemiz gibi göreceğiz. Şimdi görevimiz daha büyük. Halkımızın desteğinin ve sorumluluğun farkındayız. Vaatlerimizi değil daha fazlasını yapacağız. Antalya’mızı daha güzel yarınlara ortak akılla hep birlikte taşıyacağız. Bu seçimi kazanan emeklilerimizdir, çiftlerimizdir, turizmcilerimizdir, esnafımızdır, gençlerimizdir, kadınlarımızdır, işçilerimizdir, çalışanlarımızdır.  Herkesin başkanı olmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum ve buna layık olmaya çağılacağım. Milletin parasını millet için harcamaya devam edeceğim” dedi.

Konuşmasının ardından Böcek, başkanlık makamında tebrikleri kabul etti.
Böcek'e, CHP Antalya milletvekilleri, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Döşemealtı Belediye Başkanı Menderes Dal ve diğer belediye başkanları da eşlik etti.A W176997 01

Muhabir: STAJYER/ARİF CAN YILDIZ