Antalya Büyükşehir Belediyesi Şubat ayında da üreticileri bilinçlendirmek ve doğru teknikleri öğretmek adına ücretsiz eğitimlerine devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın yerelden kalkınma hedefiyle üreticinin bilinçlendirilmesi ve yeni istihdam sahaları açmak için düzenlediği tarımsal eğitimler Antalyalılar tarafından büyük ilgi görüyor. 

ÜCRETSİZ KATILIM
Bitki yetiştiriciliği alanında üretim yapmak isteyen kursiyerler teorik ve pratik eğitimler alıyor. Büyükşehir Belediyesi, 7 Şubat Çarşamba günü saat 13.30’da Antalya Büyükşehir Belediye binasının  -1. kat toplantı salonunda  ‘Budalama ve Aşılama’ eğitimi’ gerçekleştirecek. Eğitime ise tüm Antalya halkı ücretsiz olarak katılım sağlayabilir. Eğitimin amaçları arasında ise bitkilerin nasıl ekildiği, sulandığı, yetiştirildiği kısacası tarımının nasıl yapıldığına dair bilgiler yer alıyor.

SAHADA UYGULAMALI EĞİTİM
Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen kursta kursiyerler, bitkilerin özelliklerini, yetiştirilmesini, bakım, hasat, harman ve depolanması ile ilgili bilgileri ediniyor. Kursta bitki yetiştiriciliğinin teknik detayları anlatılıyor. 

Muhabir: BUSE ER/HABER