Antalya merkezde yer alan Güzeloba, Yenigün, Kanal, Cam Piramit Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde eğitim gören minikler, Atatürk Kültür Merkezi Aspendos Salonu'nda düzenlenen törende mezuniyet heyecanı yaşadı. Minikler, yılsonu gösterilerinde hazırladıkları dans şovlarıyla büyük beğeni topladı. Ailelerin de hazır bulunduğu programda, öğrenciler 2023- 2024 eğitim öğretim döneminde elde ettikleri bilgi ve yetenekleri sahneleme imkanı buldu. Büyükşehir Belediyesi kreş öğrencilerinin gösterileri alkış toplarken, aileler çocuklarının performansları karşısında büyük mutluluk yaşadı.

Kreşşs

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ VE GELECEĞE YATIRIM

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Güven Ulutekin, yaptığı konuşmada, "Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve geleceğin nesillerini en iyi şekilde yetiştirmek bizim en büyük önceliğimizdir. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak 14 ilçede 15 kreşimizle hizmet veriyoruz. Amacımız, sizlerin bize emanet ettiği çocukları Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, vatan sevgisiyle, ülkesine, milletine ve bayrağına bağlı bireyler olarak yetiştirmek" dedi.

Kreşsa

19 İLÇEDE 36 KREŞ VE 5 BİN ÖĞRENCİ HEDEFİ

Ulutekin, hedeflerinin 19 ilçede 36 kreş açarak 5 bin öğrenciye ulaşmak olduğunu anlatarak, şöyle konuştu:

"Yeni açılan kreşlerle öğrenci sayımız 2 bine yaklaştı. Tasarruf tedbirlerine rağmen yeni kreşler açmaya devam edeceğiz. Bazı kreşlerimiz ücretsiz, bazıları ise ekonomik ve uygun fiyatlarla hizmet veriyor. Bu projeye destek veren Belediye Başkanımız Muhittin Böcek'e teşekkür ediyorum. Antalya genelinde bu projeyi yaygınlaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz."

Kreş-3

Kreşas

Kaynak: DHA