Dünya genelinde hayvanların haklarını, refahlarını ve korunmalarını vurgulamak ve hayvanlara saygıyı artırmak amacıyla her yıl 4 Ekim'de kutlanan Hayvanları Koruma Günü'nde Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı minik öğrencileri ağırladı. PARS Hayvan Arama Kurtarma Derneği ve Antalya Milli Parklar Genel Müdürlüğü işbirliğinde doğada bulunan hayvanları tanıtmayı ve yaşam biçimlerini öğretmeyi amaçlayan etkinlikte minik öğrenciler keyifli vakit geçirdi. 

minikler-can-dostlarini-yalniz-birakmadi_9626_dhaphoto2

DOĞA SINIFINDA ETKİNLİK

Doğal Yaşam Parkı içerisinde gezi sonrası öğrencilere doğada yaşamlarını sürdüren hayvanları daha iyi tanıyabilmeleri için tanıtım kartları dağıtıldı. Ayrıca öğrencilere hayvan figürleri ile yüz boyama etkinliği gerçekleştirildi.

PARS Hayvan Arama Kurtarma Derneği Başkanı Veteriner Hekim Ayşe Gencer, öğrencilerin gezide doğal yaşam konusunda bilgilendiğini belirterek, “Çocuklarımız Doğal Yaşam Parkı içerisinde yer alan hayvanlar ile temas ederek, onları severek daha yakından inceleme fırsatı elde etti. Ayrıca çocuklar için boyama kitabı ve maske dağıtarak daha eğlenceli vakit geçirmeleri sağlanmış oldu. Bu günü daha anlamlı kılan Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz" dedi.

minikler-can-dostlarini-yalniz-birakmadi_9626_dhaphoto2

Kaynak: DHA