ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, yerelden kalkınma projeleri kapsamında üreticilere yönelik desteklerini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da her hafta farklı konseptler ile gerçekleştirdiği uygulamalı eğitimler kapsamında tarımda verimi arttırmayı hedefliyor.

ÜCRETSİZ KATILIM
Antalya Büyükşehir Belediyesi, bugün belediye binasının -1. kat toplantı salonunda 10 Ocak Çarşamba günü saat 13.30’da ‘Bahçe Peyzajı’ etkinliği düzenleyecek. Etkinliğe tüm Antalya halkı ücretsiz katılım sağlayabilecek.

PEYZAJ NEDİR?
Kısaca özetlemek gerekirse peyzaj, doğal veya yapay unsurların düzenlenerek oluşturulduğu bir alanın görünümünü ifade eder. Peyzaj, doğal ve yapay öğelerin bir araya getirilmesiyle oluşan bir sanat formudur. Genellikle bahçecilik, mühendislik, mimarlık, çevre bilimi ve sanat gibi disiplinlerin kesiştiği bir alandır. Peyzaj tasarımı, belirli bir alandaki bitki örtüsü, bahçe tasarımı, arazi düzenlemesi, su özellikleri, taş duvarlar, patika yollar, mobilyalar ve aydınlatma gibi unsurların düzenlenmesi ve yerleştirilmesi ile ilgilenmektedir. Peyzaj, hem insanlar hem de doğa için faydalıdır. İnsanlar, güzel ve estetik açıdan hoş bir ortamda dinlenme, eğlenme ve sosyalleşme imkânı bulabilirler. Aynı zamanda doğal habitatların korunmasına da katkı sağlar. Başka bir deyişle doğal kaynakları koruyarak verimli bir çevre sağlamaktadır. HABER/BUSE ER

Editör: Uğur Keskin