Antalyaspor atletizm takımı, sporun kudreti ve insanın sınırlarını aşma arzusuyla yoğrulmuş bir destanın parçası. Kırmızı beyaz arması altında, atletizmin heyecan verici dünyasına yepyeni bir soluk getiriyorlar. 2022 yılı sonlarında adım atan bu yolculuk, cesaretin, azmin ve tutkunun hikayesiyle dolu.

BİR VİZYONUN PEŞİNDE
Antalyaspor atletizm takımı, kendine güvenen gençlerin, yetenekli sporcuların ve deneyimli antrenörlerin bir araya gelmesiyle doğdu. Toplam 60 sporcu ve 5 antrenörden oluşan kadro, her yaş grubundan atleti kucaklayarak geniş bir çatı altında birleşti. Onlar zaferlerin, bireysel gelişimin ve potansiyelin keşfinin peşinde koşuyorlar.

Muratpaşa ilçesinin kalbinde bulunan Zeytinköy Atletizm Pisti, bu destanın sahnesi. Burada, koşuların, atmaların ve atlamaların heyecan verici dünyasıyla tanışıyorlar. Ancak sadece kendi sınırlarını zorlamakla kalmıyorlar, yeni yeteneklere de kapılarını açıyorlar. Çevre ilçe ve illerde gerçekleştirdikleri çalışmalarla, atletizmin tohumlarını yeşertiyorlar.

1 Antalyaspor Olimpik Deneme Yarislaristart

ZAFERLERİN ÖYKÜSÜ
Antalyaspor atletizm takımı, adını Türkiye'nin dört bir yanında duyuruyor. Son olarak 6-7 Nisan 2024 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Olimpik Deneme Yarışları'nda elde ettikleri başarılarla tüm şehri gururlandırdılar. U16, U18 ve U20 kategorilerindeki uluslararası yarışlarda, kırmızı beyazlı armayı en iyi şekilde temsil ederek 3 birincilik, 3 ikincilik ve 3 üçüncülük elde ettiler.

Her zaferin ardında bir hikaye yatar. Antalyaspor atletizm takımının kahramanları da bu hikayenin başrollerini paylaşıyorlar. Fatma Nur Aka, Büşra Man, Ömer Yılmaz, Arel Şura Yaldız, Berat Bayözen, Emine Nur Bektaş, Özlem Balıca ve İsmail Meriç Başkurt gibi isimler, kırmızı beyaz ile yazılan bu hikayenin birer kahramanı.

Cicek Solon Sensoy Milli Formaasda

ÇİÇEK SOLON ŞENSOY'UN ZAFERİ
17 Mart 2024 Pazartesi günü, Avrupa Masterler Salon Şampiyonası'nda Polonya'nın tarih kokan kentlerinden biri olan Toruń, atletizm tutkunlarını ağırladı. 80 yaş kategorisinde yarışan milli atletimiz Çiçek Solon Şensoy, bu günü unutulmaz kıldı ve Polonya'dan iki yeni rekor ile ayrıldı.

UZUN BİR YOLCULUK
Antalyaspor atletizm takımının hikayesi, henüz başlangıcında. Balkan'dan Avrupa'ya, Dünya'dan Olimpiyat sahnesine uzanan bir yolculukları var. Bu yolculuk zaferlerle, dostluklarla, dayanışmayla ve tutkuyla işlenmiş bir macera.

Antalyaspor atletizm takımı, geleceğe umutla bakıyor. Daha nice zaferlerin, daha nice başarıların, kırmızı beyazlı armayla birlikte geleceğini inşa ediyorlar. Onlar için sadece gökyüzünün sınırları, yıldızların ışıltısı kadar uzak.

Muhabir: ERENDİZ ÖZKURT/ÖZEL HABER