Muratpaşa Belediyesi bünyesindeki Mesleki Eğitim, Hobi ve Sanat Kursları (MEST) ve Değirmenönü kurs merkezlerinde, Azize Kahraman Halk Eğitimi Merkezi binasında ve birçok dernek merkezinde açılan kursların yıl sonu sergisinin açılışı Cam Piramit Kongre Merkezi'nde açık havada halk oyunları gösterisi eşliğinde gerçekleşti.

Görkemli serginin açılış kurdelesini, Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar, Azize Kahraman Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İnci Bacak birlikte kesti.

66954

KURSİYERLER MANKENLİK YAPTI

Sergide, sanat ve mesleki kurslarda eğitim alan çocuk, genç ve yetişkin kadın-erkek kursiyerler, düzenlenen defilede podyuma çıktı. Mankenlik yapan kursiyerler giyim-üretim teknolojileri, deri teknolojileri, keçe işleme teknolojileri, geri dönüşüm teknolojileri gibi dallarda üretilmiş çeşitli model ve renklerdeki kıyafetleri, kıyafet üstü aksesuarları üzerlerinde tanıttı.

Burhan ve Uysal ile beraberindekiler, stantları ziyaret etti, sergilenen eserleri hayranlıkla inceledi. Kaymakam Burhan, Başkan Uysal, kursiyerlere eğitim veren Azize Kahraman Halk Eğitimi Merkezi öğretmenlerini, öğrencilerini başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.

İlk gün yüzlerce sanatseverin akınına uğrayan sergiye Azize Kahraman halk Eğitimi Merkezi'nin Değirmenönü kurs merkezinde müzik eğitimi veren öğretmeni şef Canat Kavut'un yönetimindeki koro da birbirinden güzel şarkılarla, türkülerle renk kattı.

Kaynak: DHA