Serik ilçesi Belek turizm merkezindeki The Land Of Legends Theme Park'ın ev sahipliğinde gönüllü sosyal proje sahibi Feray Üster tarafından düzenlenen resim sergisinin açılışı yapıldı. Törende konuşan The Land Of Legends Theme Park Kiracı ilişkileri ve Kiralama Müdürü Aslıhan Tunçbilek, "Geçen yıl şubat ayında yaşanılan zorlu günlerin ardından, bugün depremzede çocukların sanatı aracılığıyla bu sergide bir arada olmak ve dayanışma ruhunu yeniden hatırlamak umut veriyor" dedi.

Depremzede Cocuklarin Resim Sergisi Acildi 9853 Dhaphoto2

Gönüllü sosyal proje sahibi Feray Üster, "Her resim çocuğun kendi iç dünyasını, korkularını ve umutlarını ifade edişinin anısıdır. Bu resimler çocukların yaşadıkları travmayla başa çıkma çabalarını ve sevgiye olan ihtiyaçlarını yüreklerimizde hissettirmektedir. Serginin amacı resimlere değil, çocukların kalplerine ve ruhlarına odaklanmak, birbirimize destek olmak ve bir arada iyileşme sürecine katkıda bulunmaktır" diye konuştu.

Depremzede Cocuklarin Resim Sergisi Acildi 9853 Dhaphoto3

Serginin açılışına Serik Cumhuriyet Başsavcısı Burak Erdoğan, Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fesih Tamince, turizmci Ali Kızıldağ, Kadriye Mahalle Muhtarı Süleyman Çalışkan da katıldı. Katılımcılar konuşmanın ardından resimleri inceledi.

Kaynak: DHA