Okulların kapanmasına sayılı günler kaldı. Veliler karne hediyesi olarak ekonomik bütçelerini zorlamadan ne alabileceklerini düşünürken çocukların en çok sevdiği dondurma bile lüks haline geldi. Dondurmanın top fiyatı ortalama 20 TL’ye yükselirken çocuklar karne sevincini dondurma ile bile kutlayamayacak. 
VELİLER MUTSUZ
Emekli Adnan Yalçın, torunlarına karne hediyesi olarak dondurma bile almakta zorluk yaşadığını belirterek “Emekli maaşını herkes biliyor. Bu şartlarda büyük hediyeler almak zor torunlarımı dondurma ile mutlu etmek istesem bile kara kara düşünmeye başlıyorum. Çünkü üç torunum var. Fiyatlar almış başını gitmiş. Bir dondurma keyfi en iyi ihtimalle 100 TL’yi buluyor” dedi. 
FİYATLAR ULAŞILMAZ HALE GELDİ
İki çocuk annesi Ayşe Arıkan ise “İki çocuğum var. Kızım henüz okula gitmiyor ancak oğlum karne alacak. Ortalama 20 lira ise iki çocuğuma iki top dondurma alırken bile iki kere düşünmek zorunda kılıyorum” şeklinde konuştu. 
UFAK HESAPLAR YAPAR OLDUK
Bir çocuk annesi Melek Bayraktar, “İlkokul 2. Sınıfta okuyan bir çocuğum var. Dondurmanın topu en uygun 15-20 TL ve çeşidine göre de değişiyor. Eşim terzi, iş oldukça kazanıyor. Bu devirde ekonomik olarak ayakta kalmak zor, ufak hesaplar yapar olduk. İki top dondurma almak bile zor hale geldi” dedi. 

Muhabir: AYSU DURSUN/ÖZEL HABER